banner341

Asılsız Paylaşımlarda Bulunan Hesaplarla İlgili İşlem Başlatıldı

Koronavirüs ile alakalı asılsız paylaşımlar ve terör propagandası yapan hesaplar hakkında adli işlem başlatıldı. Hakkında işlem başlatılan hesap sayısı bin 748 oldu.

Asılsız Paylaşımlarda Bulunan Hesaplarla İlgili İşlem Başlatıldı ABONE OL

İçişleri Bakanlığı, halkı paniğe ve korkuya sevk eden hesaplar için harekete geçti ve haklarında adli işlem yaptı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şöyle denildi
Bakanlığımızca sosyal medyada son 1 hafta içerisinde terör örgütü propagandası yapan, halkı kin, nefret, korku ve paniğe sürükleyen, yalan belge yayınlayarak algı operasyonu ve provakatif koronavirüs paylaşımı yapan toplam 1748 hesap hakkında çalışma yapıldı. Tespit edilen bu hesapların genelinin başta FETÖ olmak üzere PKK/KCK ve DEAŞ terör örgütü propagandası yaptıkları belirlendi."

Tespit edilen hesaplar arasında son dönemde dünyayı etkisi altına alan ve çok sayıda insanın ölümüne sebep olan, Türkiye'de de görülen Koronavirüs(COVID-19) ile ilgili olarak; algı ve provokasyon amacıyla gerçek dışı görüntü ve ses dosyalarını sahte hesaplar üzerinden yaymak suretiyle kamuoyunu endişeye düşürmeye, toplumu korku ve paniğe sevk etmeye, kişi ya da kurumları toplum nezdinde hedef göstermeye yönelik 316 hesap tespit edildi.

COVID-19 ile alakalı paylaşım yapan 316 hesabın içerisinde başta FETÖ olmak üzere diğer terör örgütlerine müzahir şahısların paylaşımlarının da bulunduğu belirlendi. Bu bağlamda anılan paylaşımlarda bulunan şahıslar hakkında gerekli adli işlem yapıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4