Atakum Cumhuriyet Parkı' nda Çöp Atma Duyarsızlığı

Her geçen gün daha da güzelleşen ve modernleşen Samsun ilimizde bazı vatandaşların duyarsız tavırları arzu edilmeyen görüntülere sahne oluyor.

Atakum Cumhuriyet Parkı' nda Çöp Atma Duyarsızlığı ABONE OL

Samsun Atakum Türkiş' te bulunan ve elli metre mesafede her Cuma günleri Halk Pazarı kurulan bir alana yakın bulunan Cumhuriyet Parkı' na ne ne yazık ki bazı sorumsuz ve duyarsız vatandaşlarımızca çöpler bırakılıyor.

İçersinde yeşil doğal alanlar, ağaçlar, çiçekler, çocuk oyun bölümleri, kamelya ve oturma yerleri, banklar bulunan Cumhuriyet Parkı'na vatandaşlar yediği ve içtiği yemek artıklarını öylece yerlere atıp oradan ayrılıyor.

Bu görüntüler ise güzel ve yeşil Samsun'  ve Samsunlular' a hiç yakışmıyor. Oysa Atakum Belediyesi, çöplerin yerlere değil; atılması amacıyla parkta çok sayıda yere çüp bidonları, kutuları yerleştirmişken, bazı vatandaşlarca yerlere atılan çöpler hiç de hoş bir görüntü, manzara oluşturmuyor.

Haberimiz yayına girmeden önce bugün ( 17 Ocak Çarşamba )günü, dün ( 16 Ocak Salı ) günü parka atılan çöplerin Belediye tarafından temizlendiğini bizzat şahit olduk. Atakum Belediyesi'ne teşekkürler.

Vatandaşlarımızı ise bu konuda biraz daha duyarlı olmaya ve çevre bilinciyle hareket etmeye davet ve rica ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2018, 12:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4