Atakum’da Çarşamba’nın tarihi ölümsüzleşiyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Atakum Belediyesi’nin Yörekent Projesi beni çok heyecanlandırıyor” dedi.

Atakum’da Çarşamba’nın tarihi ölümsüzleşiyor ABONE OL

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve Çarşambalılar Yardımlaşma ve Haberleşme Derneği Başkanı Sadettin Sarıoğlu ile bir araya gelerek Atakum Belediyesi’nin yaptığı Yörekent Projesi hakkında istişarelerde bulundu.

Atakum Belediyesi’nin 55’de 55 Proje çalışması kapsamında yer alan Yörekent projesi tüm hızıyla devam ediyor. Daha önce Karadeniz’in birçok il ve ilçesiyle birlikte çalışma yapan Atakum Belediyesi şimdi de Çarşamba’nın etnik kimliğini Atakum’da yaşatmak için çalışmalara başladı. Atakum’da belirlenen yere Çarşamba Evi başta olmak üzere, Çarşamba’nın tarihi ve etnik kimliğini ortaya koyacak çalışmalar yapılacak. 

ATAKUM’DA ÇARŞAMBA TARİHİ ÖLÜMSÜZLEŞİYOR
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın Yörekent projesinin kültürel kaynaşmanın altyapısını oluşturacağına inandığını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Atakum Belediyesi’nin kültürel ve tarihi miraslarımızı gelecek nesillere aktarmada önemli rol oynayan hemşeri dernekleri ile birlikte yürüttüğü Yörekent projesi beni gerçekten çok heyecanlandırıyor. Atakum’un her yerinde Türkiye’mizin güzelliklerinin yer alması kentsel estetik açısından da önemli bir çalışma olacak. Proje hayata geçtiğinde Atakum’da vatandaşlarımızın keyifli vakit geçirebileceği alanlar çoğalmış olacak. Burada hemşeri derneklerimize büyük görev düşüyor. Kendilerine tahsis edilen alanı ilçelerini tanıtacak şekilde dizayn etmeleri gerekiyor. Atakum Belediyemiz ve Çarşambalılar Derneğimizin birlikte yapacağı Yörekent Projesi ile unutulmaya yüz tutmuş tarihi değerlerimiz gün yüzüne çıkacak. Çarşamba’mızın tarihi evinin belirlenen alana yapılması, kültürel ve etnik değerlerimizin buraya empoze edilmesi ilçemizin tanıtımı için çok yararlı olacaktır. Böylesine muhteşem bir proje için hem Atakum Belediye’mizi hem de Çarşambalılar Derneği’mizi tebrik eriyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4