Atakum’da dev açılış

Atakum Belediyesi tarafından yapılan 75 milyon TL tutarında 8 proje, toplu açılış töreni ile resmi olarak hizmete girdi.

Atakum’da dev açılış

Atakum Belediyesi tarafından 4,5 yılda yapılan 80 projeden 8’i olan; Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası, Osmanlı Hamamları, Seyir Tesisleri, Öğrenci Etüt Merkezi, Taflan Sosyal Tesisleri, E-Belediyecilik ve Kent Bilgi Sistemi, Ömer Halisdemir Parkı ve Çay Bahçesi ile 200 Kilometre Yol Yapım Çalışması Projesi görkemli bir açılış töreni ile hizmete girdi. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası önünde yapılan açılış törenine; 26. Dönem TBMM Başkanı İsmail Kahraman da katıldı. Açılış töreni Kur’an-ı Kerim tilaveti ve eserlerin anlatıldığı video gösterimi ile başladı.

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı yaptığı konuşmada, "Atakum olarak son üç yılda çok büyük gelişimler kaydettik. 2017 yılında Türkiye’de en hızlı gelişen ilçeler arasında yerimizi aldık. Hayalinizdeki şehir Atakum için, çıkmış olduğumuz bu yolda amacımız Atakum’u Türkiye’nin en gelişmiş ilçeleri arasındaki yerini daim kılmak ve gelecek nesillere yaşanılabilir bir Atakum bırakmak. 4 yıllık hizmet süremizde Atakum ilçesi 58 bin nüfus artışı ile 200 nüfusu aşmıştır. Atakum Samsun’umuzun gelişen ve değişen yüzü olmuştur. Atakum çevre illerden göç alarak cazibe merkezi haline gelmiştir.

Atakum Karadeniz’in küçük bir İstanbul modeli haline gelmiştir. Atakum Belediyesi olarak hızlı çalışan şehre yön veren çalışma metotları oluşturduk. Bu anlayışla 4 yıllık hizmet süremizde 80 projeyi Atakum ilçe halkımızla buluşturduk. Bugün burada 75 milyon TL tutarında 8 projemizin açılışını yapmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz. Devam eden projelerimizin toplu açılışını önümüzdeki süreçte yapacağız. Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası resmi sağlık kuruluşu bakımından Atakum’da bir ilk oldu. Sağlık hizmetleri Atakum’da hızla artmaya devam edecek. 26 Temmuz’da da 250 yataklı Atakum Devlet Hastanesi’nin ihalesi yapılacaktır" dedi.

Konuşmaların ardından hediye takdimi yapıldı ve hep birlikte açılış kurdelesi kesildi. Açılışın ardından 26. Dönem TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve protokol üyeleri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Atakum Hizmet Binası’nı gezdi.

Açılışa; AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti Ordu Milletvekilleri Şenel Yediyıldız, Ergün Taşçı ve Metin Gündoğdu, TBMM İç İşleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2018, 23:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4