banner341

Atakum’da Ramazan bir başka güzel

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Çobanözü Köy Konağında gerçekleştirilen iftar buluşmasında eşi Fatma Taşçı’yla birlikte tencere başına geçerek vatandaşlara yemek servisi yaptı.

Atakum’da Ramazan bir başka güzel ABONE OL

Geleneksel Atakum Mahalle İftarları, Ramazan Sokağı ve çocuklara özel sahne gösterileri ile Ramazan Ayını en güzel şekliyle yaşadıklarını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Ramazan Ayı boyunca sürecek iftar buluşmalarımıza, Ramazan Sokağımıza, çocuklarımızın için hazırlanan gösterilere tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz” dedi.
Atakum Belediyesi tarafından ‘Ramazan Atakum’da Güzeldir’ sloganıyla hazırlanan Ramazan Ayı etkinlikleri özellikle çocuklara unutulmaz akşamlar yaşatıyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Geleneksel Atakum Mahalle İftarları ile ilçe halkını aynı iftar sofralarında buluşturan Atakum Belediyesi, iftar sonrasında ise Yalı Kafe’de kurulan Ramazan Sokağında, Samsunlulara Ramazan Ayını keyifli geçirmeleri için imkan sunuyor. Aileler Ramazan Sokağında gezerken, çocuklar ise kurulan dev sahnede kendileri için sahnelenen kukla gösterileri, tiyatro oyunları, ilizyon gösterileri ve yarışmalar eşliğinde eğleniyor.


Ramazan Ayının maneviyatı çerçevesinde güzel bir program hazırladıklarını söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Ramazan Ayı birliğin ve beraberliğin ayıdır. Bu birlik ve beraberliği Atakum İlçesinde en güzel örnekleriyle yaşıyoruz. Aynı iftar sofralarında buluşuyoruz, aynı Ramazan Sokağında geziyor ve nostaljik bir akşam yaşıyoruz, çocuklarımız aynı sahne gösterileriyle mutlu oluyor. Atakum Belediyesi olarak gerçekleştirdiğimiz Ramazan Ayı etkinliklerine gösterilen ilgi karşısında son derece memnun olduk. Binlerce vatandaşımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz Geleneksel Atakum Mahalle İftarlarında ülkemiz, milletimiz için hep birlikte dua ediyoruz. Şehitlerimizi dualarla anıyoruz. Ramazan Ayı boyunca sürecek iftar buluşmalarımıza, Ramazan Sokağımıza, çocuklarımızın için hazırlanan gösterilere tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz” dedi.


Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Çobanlı, Çobanözü ve Beypınar Mahalleleri sakinlerinin katılımıyla Çobanözü Köy Konağında gerçekleştirilen Geleneksel Atakum Mahalle İftarları buluşması kapsamında eşi Fatma Taşçı’yla birlikte tencerelerin başına geçerek yemek servisi yaptı. AK Parti Atakum İlçe Başkanı Ömer Faruk Şahin ve AK Parti Atakum İlçe Yönetim Kurulu Üyelerinin hazır bulunduğu iftara Atakum Belediyespor Kulübü Başkanı Mehmet Aydın, mahalle muhtarları, AK Parti Atakum İlçe Gençlik Kolları üyeleri de katıldı.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2016, 14:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4