banner341

Atakum'da zabıta göz açtırmıyor

Okulların kantinlerine yönelik denetimlerini sürdüren Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, öğrencilerin olumsuz bir durumla karşı karşıya kalmamaları için kantin işletmecilerine göz açtırmıyor.

Atakum'da zabıta göz açtırmıyor ABONE OL

Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipleri ilçe sınırları içerisindeki okulların kantinlerini sürekli denetleyerek olası olumsuz vakaların önüne geçiyor. Olumsuz bir durumla karşılaşmadıklarını belirten Zabıta Müdürü Atilla Güneşdoğdu, öğrenci ve velilerin de dikkatli olmalarını, olumsuzluk halinde kendilerine ulaşmalarını istedi.

Atakum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri okul kantinlerindeki yiyecek ve içeçeklerin son kullanma tarihlerini kontrol ederken, gıdaların saklanma koşullarını da inceliyor. Denetimleri hız kesmeden sürdürdüklerini söyleyen Atakum Belediyesi Zabıta Müdürü Atilla Güneşdoğdu, “Çocuklarımız günün büyük bir kısmını okullarında geçiriyor. Bu anlamda gıda ihtiyaçlarını gidermek için kullandıkları kantinlerinin hijyen koşulları son derece büyük önem arz ediyor. Ekiplerimiz, ilçemizdeki tüm okulların kantinlerini düzenli olarak denetliyor. Yiyecek ve içeceklerin son kullanma tarihlerinden, gıdaların saklanma koşullarına ve kantinlerin hijyen durumlarını, gereki ruhsat ve diğer belgelerini inceliyoruz” dedi.

Kantinlerde kayda değer bir olumsuzlukla karşılaşmadıklarını belirten Müdür Güneşdoğdu, “Yapılan denetimler sonucu okul kantinlerinde ceza gerektirecek bir olumsuzlukla karşılaşmadık. Olası bir olumsuz vakanın yaşanmaması için kantin işletmecilerini sürekli olarak uyarıyoruz. Bu noktada öğrencilere ve velilere de büyük görev düşüyor. Karşılaştıkları olumsuzlukları bizlere bildirmeleri halinde gerekli işlemlerle ilgili çalışmalarımızı başlatırız” diye konuştu.


Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4