Atakum’dan Hopa’ya destek

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Artvin’in Hopa İlçesinde yaşanan sel felaketinin ardından Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan ile görüşerek, “İmkanlarımız el verdiği sürece elimizden gelen ne varsa yapmaya hazırız” diye konuştu.

Atakum’dan Hopa’ya destek ABONE OL

Artvin’in Hopa İlçesinde yaşanan sel felaketinin ardından bölgede yaşanan olumsuzluklarla mücadele eden Hopa Belediyesine, Samsun’un Atakum Belediyesinden yardım eli uzanıyor. Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan ile görüştükten sonra düğmeye basarak acılı ilçeye ilk etapta kıyafet ve ayakkabı gönderilmesi için talimat verdi.

Hopa Belediye Başkanı  Nedim Cihan ile telefonla görüşerek başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini ileten Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti. Özellikle kıyafet konusunda ciddi mağduriyetlerin olduğu yönünde bilgi aldıklarını ifade eden Başkan Taşçı, “Artvin’in Hopa İlçesinde yaşanan sel felaketinin üzüntüsünü yaşıyoruz. Yaşanan can kayıpları yüreğimizi yaktı. Hayatın normale dönmesi için ciddi bir çaba gerektiğinin farkındayız. Biz de bu çabaya Atakum Belediyesi olarak destek vermek istiyoruz. Atakum Belediyesi Hayır Çarşısı vasıtasıyla gerçekleştireceğimiz bu destek ile Hopalı vatandaşlarımızın eksiklerini gidereceğiz” diye konuştu.

Atakum Belediyesi Hayır Çarşısında bulunan kıyafet ve ayakkabıların Hopa Belediyesine gönderileceğini ve buradan ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılacağını söyleyen Başkan Taşçı, “Hayır Çarşısının mevcut imkanlarını seferber ediyoruz. Bunun yanında Artvin’in Hopa İlçesine yardımlarını ulaştırmak isteyen vatandaşlarımız olursa onlarla birlikte bu gönül köprüsünü daha da güçlendireceğiz. Sel felaketlerinde can kayıpları yaşamanın, beraberinde gelen sıkıntıların geçmişte yaşandığı bir kentin insanı olarak, duyarlılığımızı ortaya koymalıyız” şeklinde konuştu.


Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2015, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4