AYANCIK’TA,KAN BAĞIŞI KAMPANYASI 4 KASIM'DA BAŞLIYOR

Ayancık ilçesinde 4 Kasım 2019 Pazartesi günü başlayacak ve beş gün sürecek olan Kan Bağışı Kampanyası ile ilgili açıklama yapan Ayancık Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Hasan Ergenç,"Kan açıl değil sürekli ihtiyaç"dedi.

AYANCIK’TA,KAN BAĞIŞI KAMPANYASI 4 KASIM'DA BAŞLIYOR

Ülkemizde özellikle kış aylarında kan rezervlerinde ciddi sıkıntılar yaşanmakta olduğunu söylyen Ayancık Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Hasan Ergenç,"Hastanemizde sağlık hizmeti alan hastalarımızın acil durumlarda meydana gelen kan gereksinimini karşılamak, ayrıca ülkemiz genelinde nerede bir ihtiyaç varsa orada ivedilikle olması gereken kan ihtiyacı bizleri bu kampanyayı yapmaya teşvik etmiştir" dedi.

‘KAN HER CANLIYA LAZIM OLUYOR’
Yine sınır boylarında yurt içinde ve sınır ötesinde kahramanca mücadele eden güvenlik güçlerimize, tüm ihtiyaç sahiplerine can verecek olan kan bağışımız nice canlara hayat vereceğinin altını çizen Ayancık Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Hasan Ergenç," Yarın size veya en sevdiğiniz kişiye can verecek olan kanı vermekle hem sağlığımıza olumlu yönde katkı sağlamış olacak, hem de ihtiyacı olanlara can vermiş olmanın mutluluğunu yaşayacağız"diye konuştu.

‘KAMPANYA BİRLİKTE BAŞLAYAÇAĞIZ’
Bu kapsamda bizlerde yetkililerimizden izin alarak, gerekli alt yapıyı oluşturduklarını vugulayan Ayancık Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Hasan Ergenç," Tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla, sivil toplum teşkilatlarıyla, değerli esnafımızla ve tüm halkımızla el ele bu kampanyayı başlatacağız. İlçemizin güzide insanlarının başlatacağımız bu kampanyaya gerekli ilgiyi üst düzeyde göstereceğine olan inancımızı ifade ediyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum "şeklinde konuştu.
Köksal ÖNER

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2019, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner245

banner4

banner244