Ayvacık'ta Başkan Yılmaz'a onur yemeği

Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur, İlçede yapmış olduğu çalışmalardan ve yapılan projelere katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz onuruna akşam yemeği programı düzenledi.

Ayvacık'ta Başkan Yılmaz'a onur yemeği ABONE OL

Ayvacık İlçesi Güler Düğün Salonunda düzenlenen akşam yemeği  programına başta Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz olmak üzere Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Sn. Turan Çakır, Ak Parti Grup Başkan Vekili Sn. Nihat Soğuk, Büyükşehir Belediyesi  Saski  Genel Müdürü Coşkun Öncel, Büyükşehir Belediyesi  Daire Başkanları, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Kızılkan, İlçe Belediye Başkan Yardımcıları Cemal Güler ve Refahittin Şencan Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Çarşambalılar Haberleşme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Saadettin Sarıoğlu, İlçe Mahalle Muhtarları, İlçe Esnafları ve İlçe Belediye Personelleri katıldı.

Onuruna verilen akşam yemeğinde konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Yusuf Ziya Yılmaz “Bu güzel akşam yemeğinde bizleri bir araya getiren Belediye Başkanım Mustafa Belur’a çok teşekkür ederim.” Diyerek sözlerine şöyle devam etti “Ayvacık için çok güzel planlarımız var ilçe için çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Turizm alanında birçok çalışmalar yürüttüğümüz Ayvacık ilçemizde turizm altyapılarını yavaş yavaş bitirdik. İlçenin Eynel mahallesinden Çarşamba ilçesine geçişini sağlayan turizm yolunun çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor ve bu turizm yolu üzerine gelen yerli ve yabancı misafirlerin dinlenmeleri için belirli noktalara kafeteryalar yaparak burada dinlenirken ilçenin doğa manzarasını seyretmelerine imkan sağlayacağız. Bunun yanı sıra Ayvacık İlçemizin birçok mahallesinde beton yol yapımını tamamladık ve mahallelerimizin yol sorunlarını tamamen ortadan kaldıracağız. Yol ve su sorunları tarih olacak. Bizler Samsun’umuzu ve dolayısıyla ilçelerimizi güzelleştirmek ve yaşanabilir bir hale getirmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Ayvacık ilçemiz Samsun’umuzun göz bebeği, muhteşem doğası ve oksijeni gelen ziyaretçilerimizi adeta büyülemekte. Son zamanlarda yabancı turistlerin uğrak noktası olan Ayvacık, yatırımcıların destekleriyle gelişerek tatil köylerinin ve tesislerin yapılmasıyla zamanla yerli ve yabancı turistlerin cazibe merkezi halini alacak. Bizlerde bu güzel ilçenin turizm noktasında gelişmesi için gerek projeler üreterek gerekse tanıtımlarla destekleyerek dünyaya açılmasına olanak sağlıyoruz. İnanıyorum ki zamanla Trabzon’un uzun gölünü aratmayacak güzellikte olacak ve tüm turistlerin uğrak mekanı halini alacak. Turizm ataklarından sonra göç eden yerli halk ilçesine geri dönmek isteyecek ve Ayvacık ilçemiz zamanla göç veren değil göç alan bir ilçe konumuna gelecek . Bu güzel ilçe için hayallerimiz var ve bizler bu hayallerimizi gerçeğe dönüştürmek için canla başla çalışıyoruz.” diyerek sözlerini  şöyle tamamladı ” Bu güzel akşam yemeğinde bizlere eşlik ettiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” dedi.

Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur “ İlçemize yapmış olduğu çalışmalardan ve bizlere sunduğu katkılarından dolayı saygı değer büyüğüm Büyükşehir Belediye Başkanım Yusuf Ziya Yılmaz’a ilçe vatandaşlarım ve sizler adına çok teşekkür ederim. Bu akşam Büyükşehir Belediye Başkanımızın onuruna verdiğimiz akşam yemeği programına katılımlarınızdan dolayı memnun olduğumu belirterek her birinize saygı ve şükranlarımızı sunuyorum.” Dedi.

Yenilen akşam yemeği ile konuşmaların ardından ilçe mahalle muhtarları ve esnaflarıyla sohbet eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf  Ziya Yılmaz programın ardandan ilçeden ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2015, 07:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4