Badmintona Canik damgası

Canik Belediyespor Kulübü sporcuları, Samsun Badminton 15 Yaş Altı İl Birinciliği ve Yaz Okulları İl Şampiyonalarına damga vurdu. Son 3 yılda 8 milli sporcuya ulaşan Canik Belediyespor'un badminton sporcuları, son şampiyonalarda da madalyaları kimseye bırakmadı.

Badmintona Canik damgası ABONE OL

Samsun Badminton 15 Yaş Altı İl Birinciliği ve Yaz Okulları İl Şampiyonası'nda Canik Belediyespor Kulübü sporcuları adeta madalyalara ambargo koydu. Badminton 15 Yaş Altı İl Birinciliği müsabakalarında bayanlarda milli sporcu Nisanur Tunçer 1., Ümran Sağlam 2., Sedanur Kantar 3. olurken, erkeklerde milli sporcular Mazhar Büyükgöze 2., Furkan Büyükgöze 3.'lük elde etti. Yaz Okulları İl Şampiyonası'nda ise erkeklerde Emre Kaan Turhan 1., Ömer Arda Turhan 3. ve bayanlarda Asya Elkıran 3. oldu.

3 YILDA 8 MİLLİ SPORCU

İl genelinde büyük bir başarıya imza atan ve 8-10 Ekim 2015 tarihleri arasında yapılacak 15 Yaş Türkiye Şampiyonası'na katılacak olan Canik Belediyespor'un milli sporcuları, Balkan Şampiyonası'na katılabilmek için mücadele edecek. Kendilerine verdiği destekten dolayı Canik Belediye Başkanı Osman Genç'e teşekkür eden antrenörler Ömer Aydoğmuş ile Kerem Kaylı, "Canik Belediyespor, Badmintonda son 3 yılda 8 milli sporcuya ulaşarak Türkiye ve Samsun'da bir marka haline gelmiştir. İnanıyorum ki sporcularımız bu başarılarını artırarak devam ettirecek. Bu başarıda bizlerden desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Osman Genç'in payı büyüktür" dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2015, 08:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4