Bafra Belediyesi Kar'a Hazır

Bafra Belediyesi ilçede hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrederken ekip ve ekipmanlarını hazırlayarak kış hazırlıklarını tamamladı.

Bafra Belediyesi Kar'a Hazır ABONE OL

Belediye’den yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarılarını takip ederek olası kar yağışı için ilçe genelinde gerekli tüm tedbirlerin alındığı belirtildi. Karla mücadele edecek ekip, tüm ekipman ve donanımlarıyla Bafra’da 7/24 görev yapacak. Geçtiğimiz yıl yaşanan yoğun kar yağışında anında müdahale eden Bafra Belediyesi ekipleri, bu kış da ilçe genelinde vardiyalı olarak çalışacak.

Bafra Belediyesi olarak ilçe genelinde tüm tedbirlerin alındığını belirten Belediye Başkanı Zihni Şahin, gelen bilgilerin değerlendirilerek ekipler tarafından derhal müdahale edileceğini ifade etti.

Başkan Şahin konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İlçemizde olası olumsuz kış şartları için ekiplerimiz hazırlıklarını tamamladı. Geçtiğimiz yıl ekiplerimiz kar yağmaya başladığı andan itibaren yol açma çalışmalarını başlattı. Büyükşehir Belediyemizin ekipleri ile koordineli çalışarak bütün ana yollarımızı ve köy yollarımızı açtık. Cenazelerimiz ve hastalarımız oluyor. Çalışmalarımızda bu vakalara öncelik veriyoruz. Bu yılda hiçbir sıkıntı yaşamamak için yeni kar küreme araçları hazırladık. Kar Temizleme ekipleri ilçe genelindeki çalışmaları; 2 greyder, 5 kepçe, 2 loder, 2 kar küreme aracı, 2 tuzlama aracı, 50 ton tuz stoğu ve kar temizleme ekipleri ile yapacak. Halkımız eğer kar nedeniyle bir olumsuzluk yaşarlarsa belediyemizin 543 23 20 numaralı telefonunu 7/24 arayarak bilgi verebilirler. Su sayaçları, araç lastikleri, ayakkabılar hava şartlarına uygun hale getirilmeli. Zorlu hava şartlarında araçları mecbur kalmadıkça trafiğe çıkarmayalım. Kış şartlarında oluşabilecek saçakların altından geçmemelerini halkımızdan rica ediyorum.“

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2018, 14:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4