banner341

Bafra Çetinkaya Köprüsü'nde çalışmalar devam ediyor

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, restorasyon çalışmaları devam eden Çetinkaya Köprüsü’nde incelemelerde bulundu.

Bafra Çetinkaya Köprüsü'nde çalışmalar devam ediyor ABONE OL

Karayolları Samsun 7. Bölge Müdürlüğü nezaretinde, Çetinkaya Köprüsü'nün restorasyonuna hızla devam ediliyor. 

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç ve Karayolları 7. Bölge Müdürü İnşaat Mühendisi Murat Gönenli, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Tokgöz, Şaban Hüryaşar ve teknik ekiple birlikte restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldılar.

Tarihi olarak Bafra için öneme sahip, ilçenin simgesi Çetinkaya Köprüsü’nün restorasyon çalışmalarının bir süredir devam ettiğini belirten Başkan Kılıç, burada bir açıklamada bulunarak şunları söyledi: 

“Bugün burada Karayolları 7. Bölge Müdürü Sayın Murat Gönenli ile restorasyon çalışmalarını inceledik. Cumhuriyetin ilk yıllarında yapılan en uzun betonarme köprü özelliği olan, tarihi eser tescilli 7 kemerli Çetinkaya Köprüsü yıllardır bakım ve onarım bekliyordu. 2019 Mart ayı içerisinde Karayolları Bölge Müdürlüğü ile gerçekleştirdiğimiz istişareler sonucunda, köprümüzün restorasyon işleminin Karayolları Bölge Müdürlüğü, ışıklandırmalarının belediyemiz tarafından yapılması kararı almıştık. Bir süre önce başlayan restore çalışmaları birkaç ay içerisinde bitirilecek. Hassasiyetle yürütülen restorasyon işleminden sonra Çetinkaya Köprümüz inşallah gözlere ve gönüllere hitap edecek. Geçmişten bugüne sünnet ve düğün konvoyları ile insanlarımızın anılarında bir şekilde yeri olan, türkülere konu olmuş Çetinkaya Köprümüz, inşallah güzel bir görünüme kavuşacak. Karayolları tarafından ekim ayında tamamlanması planlanan restorasyon çalışmaları sonrasında da belediye olarak güzel bir aydınlatma ile tarihi köprümüzü ışıklandırarak tekrar halkımızın hizmetine sunacağız. Bugün burada yaptığımız inceleme gezisinde bizlerle birlikte olan Karayolları 7. Bölge Müdürü Sayın Murat Gönenli ve ekibine, çalışmaları yürüten ekibe ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum.“

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2019, 09:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tayyartopar
Tayyartopar - 2 yıl Önce

Tabiki tarihi eserlere sahip cikana ALLAH' ta sahip cikar emegi gecen herkese tesekkuru bir borc biliriz.

SIRADAKİ HABER

banner4