banner341

Bafra protokolü şehit ailelerini yanlız bırakmıyor

Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel ve Belediye Başkanı Zihni Şahin, beraberindeki heyet ile birlikte şehitlerimizin bizlere emaneti olan ailelerini ziyaret ederek onları yalnız bırakmıyorlar.

Bafra protokolü şehit ailelerini yanlız bırakmıyor ABONE OL
Kaymakam Türkel ve Belediye Başkanı Şahin; bir program dâhilinde aileleri ayrı ayrı ziyaret ederek onlarla birlikte oluyorlar. Bafra’da ikamet eden şehit ailelerini evlerinde ziyaret eden Kaymakam Türkel ve Başkan Şahin, şehit ailelerine minnet ve şükranlarını iletti. 
 
Kaymakam Türkel ve Belediye Başkanı Şahin, 25 Temmuz 1994 tarihinde Hakkâri Yüksekova Dağ Komando Tabur Komutanlığı’nın Kısıklı bölgesinde bölücü terör örgütü PKK mensuplarına karşı yürüttüğü operasyonda çıkan silahlı çatışma sonucu terhisine iki gün kala şehit olan Jandarma Komando Çavuş Muhammet Önder’in ve 23 Nisan 1995 tarihinde Tunceli Nazimiye’de bölücü terör örgütü PKK mensupları ile çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Komando Onbaşı şehit Satılmış Şahin’in ailelerini evlerinde ziyaret ettiler.
 
Kaymakam Türkel ve Başkan Şahin’i şehit Muhammet Önder’in baba evine yaptığı ziyarette annesi Saadet Önder ve babası Bayram Önder karşıladı. Daha sonra şehit Satılmış Şahin’in baba evine ziyarette bulunuldu. Burada da anne Hidayet Şahin ve baba Nusret Şahin misafirlerini kabul etti.
 
Şehit ailelerini ziyaretlerinde istek ve önerileri aldıklarını belirten Kaymakam Türkel, her zaman devletin yanlarında olduğunu ifade etti. Her hafta şehit aileleri ve gazileri ziyaret ettiklerini söyleyen Türkel, “Ne yaparsak yapalım, onların haklarını asla ödeyemeyiz. Şehitlerimizin bizlere emanetleri olan ailelerine ve milletimize bir kez daha sabırlar diliyorum. Şehit ailelerimizin her zaman başımızın üzerinde yeri var. Bir sıkıntıları olduğunda her zaman yanlarındayız” Dedi.
 
Başkan Şahin ise, ziyaret esnasında “Mehmetçiklerimiz, bu ülkenin bölünmez bütünlüğü için canlarını hiçe sayarak feda ettiler ve şehit oldular. Çanakkale’de, Sarıkamış’ta ve birçok cephede dedelerimiz çok zor şartlar altında savaşıp, vatanımızı korumak ve bizlere yurt bırakmak için mücadelelerde bulundular. Şimdi de bu ecdadın torunları, bugün de devam eden şer güçlerin oyunlarına karşı, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne göz dikmiş olan tek dişi kalmış canavarlara karşı amansız mücadelesini sürdürmekte. Ülkemiz uzun yıllar boyunca terör olaylarından çok zarar gördü. Ama yılmadan hep birlikte mücadele ettik. Bu mücadelede bedeller ödedik. Ödemeye de devam ediyoruz. İnşallah bu şer odaklarının kökünü kazıyacağız. Halen operasyonlarımız sürüyor. Memleketimiz ve milletimiz onlarla. Allah güvenlik güçlerimizin yardımcısı olsun.  Şehit düşen Mehmetçiklerimizin makamları âlî, ruhları şâd olsun. Hepinizin acılarını paylaşıyoruz. Kapılarımız her zaman sonuna kadar açık” dedi.
 
Şehit aileleri ise ziyaretten memnuniyet duyduklarını ifade ederek, teşekkür ettiler.
 
Ziyarette İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Öner, Astsubay Kıdemli Başçavuş Aydın Bulut ve Sosyal Hizmetler Müdürü Muzaffer Şahin de hazır bulundu.
Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2018, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner366