banner341

Bafralı Mehmet Dedenin Köpek Sevgisi

Bafra' da son günlerde hayvan sevgisinin giderek artması, hayvanseverleri memnun ediyor. Türkiye Geneli' nde bazı yerlerde her ne kadar başta köpeklere kötü ve insanlık dışı muamele yapılsa da örnek alınacak şehirlerimiz de var.

Bafralı Mehmet Dedenin Köpek Sevgisi ABONE OL

Bu şehirlerden birsi de Bafra ilçesi. Bafra' da son günlerde köpeklere kışın üşümesinler diye kulübe yapan esnaflar, kapı önlerine su ve yiyecek bırakan hayvansever vatandaşların olduğunu görmek insanlık adına bizleri memnun ediyor.

Bu arada Bafra Belediyesi de köpek barınaklarında  köpeklere uygun ortam sağlamayan  devam ediyor.

 Bafra Gençlik Caddesi' nde ikamet eden Mehmet ÜNLÜ dede. Mehmet dede, nerdeyse boynundan büyük sokak köpeklerini sevmeye başlayınca; köpekler adeta sevgiden Mehmet dedenin bu sevgisini cevapsız bırakmayıp adeta boynuna uzanmaya başladılar.

Bu arada 2 başka köpek de İshaklı Gençlik Caddesi yönünde, yoldan geçen araçları kovalarken bir anda iki tezat görüntü oluştu. Buna rağmen hayvanseverler her 2 olayı da  tebessüm ederek karşıladı.

Köpeklere şiddetuygulayanların, araçlarına bağlayıp yollarda sürükleyenlerin ve tellerle yavru köekleri boğup öldürenlerin mevcut olduğu ülkemizde; Bafra' daki bu köpek ve hayvan sevgisi adeta insanlık adına bir örnek oluyor.

Mehmet dede, hayvanları sevmeyenlerin insanları sevemeyeceğini söyledi.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2018, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner366