Bakan Abdülhamit Gül'den Samsun'da hukuk fakültesine ziyaret

Samsun'da bir dizi ziyarette bulunan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, 'Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesini daha da yukarıda görmek istiyoruz' dedi.

Bakan Abdülhamit Gül'den Samsun'da hukuk fakültesine ziyaret

Programındaki ziyaretler dizisi vesilesiyle Samsun'a gelen Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Çarşamba Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü'ndeki Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesini ziyaret etti. Samsun'da çeşitli temaslarda bulunan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün ziyaret programındaki son durağı Mustafa Kemal Güneşdoğdu Kampüsü oldu. Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi ziyaretinde kendisine eşlik eden Samsun Valisi Osman Kaymak, AK Parti Samsun Milletvekilleri Çiğdem Karaaslan, Yusuf Ziya Yılmaz, Orhan Kırcalı ve Fuat Köktaş ile birlikte Bakan Gül'ü; OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Çarşamba Kaymakamı Şükrü Yıldırım, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Çarşamba İlçe Emniyet Müdürü Turgay Begen, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Hasan Tahsin Keçeligil ile Fakültenin akademik kadrosu karşıladı. Ziyarette ayrıca; Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu da hazır bulundu.

FAKÜLTEYİ DAHA YUKARIDA GÖRMEK İSTİYORUZ
Fakültenin öğretim elemanlarıyla tek tek tanışan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, üretken ve başarılı ve bir akademik yıl dilerken, Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesinin, henüz yeni bir fakülte olmasına rağmen önemli bir aşama kaydettiğini belirterek, fakülteyi daha da yukarıda görmek istedikleri yönündeki temennisini dile getirdi.

BİLGİ ALDI
Ardından, beraberindeki protokolle birlikte Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi Dekanlık Makamı'na geçen Bakan Abdülhamit Gül, burada Dekan Hasan Tahsin Keçeligil'den fakültenin mevcut durumu ve geleceğe dönük hedefleri hakkında bilgi aldı. Ziyarette Rektör Bilgiç ise üniversitede yapılan çalışmaları ve yürütülen projeleri Bakan Gül ile paylaştı.
Ziyarette Rektör Bilgiç, teveccühünden ötürü Bakan Gül'e şükranlarını sunarken, adını üniversitede yaşatacak olan fidanın sertifikasını takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344