banner341

Bartın'da yüz yüze eğitim başlıyor, Normalleşme Kararları Şöyle

Türkiye'de koronavirüs tedbirleri kapsamında, 1 Mart'tan itibaren tüm şehirlerde vaka sayısının durumuna göre normalleşme süreci başlayacak. Koromavirüde beklenen düşüşün görülmediği şehirlerde ise kısıtlamalar devam edecek.

Bartın'da yüz yüze eğitim başlıyor, Normalleşme Kararları Şöyle ABONE OL

Türkiye'de yüz güldüren şehir, Bartın Valiliği verileri değerlendirerek 1 Mart'tan itibaren yüz yüze eğitime geçilmesine, 65 yaş ve üzeri için pazar yeri kısıtlamasının kaldırılmasına karar verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın illerdeki kademeli normalleşme sürecine vaka durumuna göre, kentteki yetkililerin karar vereceğini açıklamasının ardından Bartın Valisi Sinan Güner başkanlığında Pandemi İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapıldı.Toplantıda alınan kararlara göre 1 Mart tarihinden itibaren il genelindeki tüm okullarda yüz yüze eğitime geçilecek. 1., 2., 3., 4., 8. ve 12'nci sınıflarda eğitim-öğretim haftada 5 gün olarak gerçekleşecek. 5., 6., 7., 9., 10. ve 11'inci sınıflar ise ikişerli gruplara ayrılacak. İlk gruplarda eğitim-öğretim pazartesi- salı günleri, ikinci gruplarda ise eğitim-öğretim perşembe- cuma günleri gerçekleşecek. Çarşamba günleri ise okullarda dezenfeksiyon işlemleri yapılacak. Okullarda öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere hizmet veren kantinler de masa sandalyeler kaldırılarak ve öğrenci yoğunluğunu önceleyecek şekilde kısa süreli ve temel ihtiyaçların teminine yönelik satış yapılması koşulu ile açılacak.

 
 

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2021, 12:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4