banner341

Başkan Avcı Neden Biyokütle Enerji Tesisi'ne karşı!

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, henüz faaliyete geçmeyen Çarşamba Biyokütle Enerji Tesisi'nin ineklerin sütünü düşürdüğünü iddia etmesi şaşkınlık yarattı.

Başkan Avcı Neden Biyokütle Enerji Tesisi'ne karşı! ABONE OL

Başkan Avcı Samsun Çarşamba Eğercili Mahallesinde yapımı devam eden Tesisin henüz çalışmaya başlamadan Biyokütle Enerji Tesisinin bölgedeki hayvanların sütünün azaldığını söyledi. Başkan Avcı’nın bu verileri nasıl nereden elde ettiği ise merak konusu oldu.
Türkiye genelinde faaliyetini sürdüren toplam 136 Biyokütle Santrali bölgelerinde çevreye zarar vermeden ve çiftçilerle uyumlu ve olumlu bir şekilde çalışırken Samsun Çarşamba’da ypımı devam eden biyokütle enerji santralinin çevreye zararlı olduğu yönündeki açıklamaların bilimle, çevrecilikle uzaktan, yakından ilgisi olmadığı belirtiliyor.
Diğer yandan Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı’nın yaptığı açıklamalarda biryandan Cumhur İttifakını ve Cumhurbaşkanını överken diğer tarafta Hükümetin politikaları çerçevesinde ülkede yaptırdığı 136 Biyokütle Santralinden birisi olan Eğercilideki Tesisle ilgili aleyhteki tavırları ve konuşmaları amacının siyaset yapmak olduğu iddialarını da gündemdeki yerini koruyor.

Kaynak: Denge Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4