Başkan Çakır: Samsun'un ürünleri zirveye çıkacak

Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır, "Samsun coğrafi ürünleriyle uluslararası pazarda zirveye çıkacak" dedi.

Başkan Çakır: Samsun'un ürünleri zirveye çıkacak

Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından gerçekleştirilen, II. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi, başladı. Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından açılışı yapılan zirvede, Samsun da yerini aldı. II. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi'nin açılışına katılan Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır, Samsun'un ürünlerini hem ulusal hem de uluslararası tanıtma fırsatı bulacağını söyledi. 

ZİRVE 21 EYLÜL'E KADAR DEVAM EDECEK
Samsun'da 9 coğrafi işaret tescilli ürün olduğunu kaydeden Çakır, "Samsun simidi, Bafra pidesi, nokulu ve zembili, Terme pidesi, Çarşamba pidesi, Vezirköprü semaveri, Samsun kaz tiridi ve Yakakent mantısı olmak üzere Samsun'da 9 coğrafi işaret tescilli ürün var.

Bafra kaymaklı lokumu ve çalışmalarnı borsa olarak yürüttüğümüz Çakallı menemeni ise tescil aşamasında olan ürünlerimiz. Samsun coğrafi ürünleri ile uluslararası pazarda zirveye çıkacak. Samsun Borsa ve odaları olarak ürünlerimizi zirvede sergileyeceğiz. Ankara'da yaşayan Samsunlu iş insanlarını bu zireveye bekliyoruz" diye konuştu. II. Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesi, 21 Eylül'e kadar ATO Congresium'da ziyareçilere açık olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344