Başkan Demirtaş'tan Ahilik Haftası Mesajı

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş Ahilik Haftası nedeni ile bir mesaj yayınladı.

Başkan Demirtaş'tan Ahilik Haftası Mesajı

Yayınlanan mesajda “Tüm milletimize ve atalarının mirasına sahip çıkan esnaf ve sanatkarlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum" ifadelerine yer verdi.

16-20 Eylül Ahilik Kültürü Haftası nedeni ile yayınladığı mesajda Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan Ahilik kültürünün yarınlara aktarılmasının büyük önem taşıdığını vurgulayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş; “Medeniyet tarihine kültürümüzün armağan ettiği birçok değer vardır. Bu değerlerden biride Anadolu'da kök salarak, varlığını yüzyıllar boyunca devam ettiren, Müslüman-Türk toplumunun toplumsal, ekonomik, dini, ahlaki ve kültürel hayatını tanzim eden Ahilik kurumudur. Temelinde vatan ve millet sevgisi bulunan, Türk Milleti'ne has sosyoekonomik bir sistem olan, iyi ahlakın, doğruluğun, kardeşliğin, yardımseverliğin kısacası bütün meziyetlerin birleştiği bir sosyal yapı olan ahilik aynı toplumda bulunan insanları bir birine yaklaştırır. Bundan dolayıdır ki bu muhteşem gelenek ve kültürümüzün devam etmesi, yaşatılması için her vatandaşımıza, özellikle de esnaf ve sanatkarlarımıza önemli görevler düşmektedir. Bu vesileyle, Anadolu'nun manevi mimarlarından ve bu büyük teşkilatı kuran Ahi Evran-ı Veli'yi rahmetle ve minnetle anıyor, 2019 yılı Ahilik etkinliklerinin birlik, beraberlik, kardeşliğimize ülkemize ve bütün insanlığa güzellikler getirmesini temenni ediyorum.” Şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344