banner341

Başkan Genç: Kalkınmanın reçetesi üretimdir

Kursiyer kadınların el emeği göz nuru ürünlerinin yer aldığı serginin açılışını gerçekleştiren Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Yeni bin yılda üreten şehir ve ülkeler öne çıkıyor. İleri bir toplum olmamız için herkes şehri ve ülkesi için üretmek zorundadır. Çünkü kalkınmanın reçetesi üretmektir" dedi.

Başkan Genç: Kalkınmanın reçetesi üretimdir ABONE OL

Hacıismail Mahallesi'ndeki Bilgi Evi'nde kursiyer kadınların el emeği göz nuru ürünlerinin yer aldığı sergi düzenlenen törenle açıldı. İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şerif Güleroğlu, Kültür ve Sosyal İşler Birimi Müdürü Hamza Aygün, Mahalle Muhtarı Mümin Çetin, kursiyer kadınlar ve vatandaşların yer aldığı serginin açılışını Canik Belediye Başkanı Osman Genç gerçekleştirdi. Sıbyan Okulu öğrencilerin sevgi gösterisinde bulunduğu açılışta konuşan Başkan Genç, üretmenin önemine dikkat çekerek, yaşı kaç olursa olsun herkesin ülkesi ve şehri için üreten olması gerektiğini söyledi.

'HERKES ÜRETİME KATKIDA BULUNMALI'
Daha güçlü Türkiye için hükümetin ve kurumların yanında toplumun da üretime katkıda bulunması gerektiğini ifade eden Başkan Genç, "Bir ülkenin kalkınmasının reçetesi üretimden geçer. Üretim, bir toplumu kalkındıran ve her anlamda öne çıkartan bir değerdir. Canik Belediyesi olarak çalışmalarımızda her zaman üretimi ön planda tutuyoruz. Böylelikle gelirlerimizi israf etmeden, hizmete dönüştürmekte ve milli ekonomiye de katkıda bulunmaktayız. Açtığımız kurs merkezlerinde genç kızlarımızdan 60 yaşındaki teyzelerimize kadar herkes el emeği göz ürünler üreterek aslında hem kendilerine hem ülkemize katkıda bulunmaktadır" dedi.

'EN ÖNEMLİ YATIRIM GENÇLERE'
Üreten bir nesil için çalıştıklarına vurgu yapan Başkan genç, "Çocuklarımızın eğitiminde her türlü fedakarlığı yaparken, en güzel şartlarda eğitim almaları için çalışıyoruz. Onlarda bu emeklerin karşılığını vatanına, bayrağına ve milletine hayırlı bir evlat olarak verecekler. Bizler için en önemli, en verimli ve hayırlı çalışmalar, çocuklarımızla birlikte gençlerimize yaptığımız yatırımdır. Çünkü ürettikleri ile geleceği şekillendirecek olanlar gençlerimizdir. Bunun yanında kurduğumuz Proje Geliştirme Birimi, kültür, sanat, spor tesisleri ve kurs merkezleri ile üreten bir nesil yetiştirmeyi amaçlıyoruz. İnşallah hep birlikte üreterek geleceğin büyük Türkiye'sini inşa edeceğiz" diye konuştu. 

ÖRNEK KADINLARA HEDİYE
Konuşmaların ardından Canik Belediyesi ve İlçe Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlenen serginin açılışını gerçekleştiren Başkan Genç, daha sonra sergide yer alan ürünleri inceledi. Başkan Genç ayrıca, kurslara devamlı katılarak gençlere örnek olan yaşlı kadınlara hediye verirken, Hacıismail Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yöneticileri de kendilerine yer veren ve derneklerine katkıda bulunan Başkan Genç'e teşekkür ederek plaket verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2017, 02:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4