Başkan Genç vatandaşlardan evet oyu istiyor

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 16 Nisan'da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumu için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Başkan Genç vatandaşlardan evet oyu istiyor

Başkan Osman Genç, referandum gezilerinin 4. gününde Canik Kültür Merkezi'nde Yabancılar Pazarı esnafı ile biraraya geldi. Esnaflara referandumun önemini anlatan Başkan Genç, bugüne kadar inanmadığı hiç bir şeye evet demediğini belirterek, referandumda sandıktan güçlü bir 'evet' çıkmasının güçlü Türkiye'nin önünü açacağını söyledi.

'GEÇMİŞİ EN İYİ ESNAFIMIZ BİLİR'
AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Korucu ve meclis üyelerinin de yer aldığı kahvaltının ardından esnaflara yönelik konuşan Başkan Genç, "Mevcut sistemin acılarını, olumsuzluklarını geçmişte belki de en yakından esnafımız hissetti. Sizler için ekonomi ne kadar güçlü ve istikrarlı olursa, işleriniz de o kadar iyi oluyor.

Dolayısıyla mevcut sistem krize oldukça müsait. Bunun örneklerini geçmiş yıllarda defalarca tecrübe ettik. Bugün çok şükür Cumhurbaşkanımız var ve istikrarlı bir AK Parti hükümeti var. Ancak yarın yeniden geçmişe dönmeyeceğimizin garantisi yok. Dolayısıyla geçmişimizi asla riske atamayız" dedi. 

VATANDAŞLARDAN EVET OYU İSTİYOR
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, daha sonra esnaflarla sohbet etti ve Yabancılar Pazarı esnafının Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili sorularını yanıtladı. Öte yandan referandum gezilerini sürdüren Başkan Genç, vatandaşlardan evet oyu istemeye devam ediyor. Kuzey Yıldızı, Karşıyaka ve Gaziosmanpaşa Mahallelerinde çay ocaklarında vatandaşlarla buluşan Genç, sohbet ettiği vatandaşlara neden referandumda evet denilmesi gerektiğini açıkladı, vatandaşlardan evet oyu istedi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2017, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner245

banner4

banner244