Başkan Genç'ten Gaziler Günü mesajı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz" dedi.

Başkan Genç'ten Gaziler Günü mesajı ABONE OL

19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve bütünlük içinde hayatlarımızı idame ettiriyoruz. Bu bakımdan, şehit ve gazilerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet ve şükran duysak azdır" dedi.

ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN EMANETİ

 

Türkiye'nin geçirdiği bu zor günlerin inanç ve kararlılıkla aşılabileceğine dikkati çeken Başkan Genç, "Bu vatanın bu zamana kadar gelmesi şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Bizlere düşen görev aziz şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkıp, tek yumruk olmaktır. Büyük Türk Milleti olarak, 'vatan', 'bayrak' ve 'millet' uğrunda kanlarıyla kahramanlık destanları yazan, toprağı şehit ve gazilerle dolu bir milletin evlatlarıyız. Aziz şehit ve gazilerimizle onur duyuyoruz. Başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize aileleri ile birlikte huzur ve mutluluklar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2015, 07:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4