Başkan Hamdi Yıldız: Gazeteciler Daha Geniş Yasal Haklara Sahip Olmalı

Eğitim-Bir-Sen Samsun Şube Başkanı Hamdi Yıldız, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla mesaj yayımladı. Yıldız, mesajında, gazetecilerin daha geniş yasal hak ve imkanlara sahip olmalarını istediklerini belirtti.

Başkan Hamdi Yıldız: Gazeteciler Daha Geniş Yasal Haklara Sahip Olmalı

Gazetecilik mesleğinin gecesi gündüzü olmayan zorlu bir meslek olduğunu aktaran Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Samsun Şube Başkanı Hamdi Yıldız, şunları kaydetti: “Eğitim-Bir-Sen olarak, basın çalışanlarının, daha geniş yasal hak ve imkanlara sahip olmalarını istiyoruz. Hak, emek ve özgürlük mücadelemize katkıda bulunan, çalışmalarımızın üyelerimize ve topluma ulaşmasına vesile olan basına ve onun fedakar çalışanlarına başarılar diliyorum. İnsanları doğru bilgi ve güvenilir haberle buluşturmak için muhabirinden fotoğrafçısına, editörüne, zor şartlarda gösterdikleri çabayla demokratik hak ve özgürlükler alanının daha da genişlemesine, güçlenmesine hizmet eden, mesai kavramı olmaksızın gece gündüz demeden ter akıtan basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyor, bugünün çalışma şartlarının iyileştirilmesine vesile olmasını temenni ediyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344