Başkan İkiz Kaplan ailesini ziyaret etti

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz yurt dışında yaşayan ve yaz tatilini memleketinde geçiren Kaplan Ailesini ziyaret etti.

Başkan İkiz Kaplan ailesini ziyaret etti ABONE OL

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz biri Almanya’da biri de Hollanda’ya yaşamakta olan  ve yaz tatilini memleketinde geçirmek için Havza’ya gelen Gurbetçi Kasım ve Asım Kaplan kardeşleri evlerinde ziyaret etti.

İkiz ziyaret sırasında gurbetçi aile ile uzun süre sohbet etti.

Gurbetçi Kasım Kaplan gurbetçiliğin zor olduğunu belirterek; “Bizler yurt dışında ve memleketten uzakta yaşayanlar Havza’da ki değişimi daha çabuk fark ediyoruz. İlçede yaşanlar bizler kadar bu değimi göremezler. Havza son on yılda hızlı bir değişim geçirdi. Bu değişimde Sayın Başkanımızın rolü çok büyük kendisini tebrik ediyoruz.” Dedi.

Asım Kaplan ise Havzanın özellikle son 5 yıl içerisinde yurt dışında düzenlenen tanıtım ve tirit geceleri ile fark oluşturduğunu belirterek; “ Gurbette böyle organizasyonlar bizleri birleştirici bir etken oluyor. Bu gecelere sadece Havzalılar değil tüm gurbetçi vatandaşlarımız ilgi gösteriyor. Bu organizasyonlarda büyük emeği olan Başkanımız Murat İkiz’e teşekkür ediyorum.” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise kapılarını kendisine açan gurbetçi aileye teşekkür ederek; “Gurbetçilerimiz yaşadıkları yerlerde bizim birer temsilcimiz. Avrupa’da düzenlenen tirit gecelerimizde gurbetçilerimizden büyük destek ve ilgi görmekteyiz. Havza’nın sesini Avrupa’da duyurmak için vermiş olduğunuz emeklere teşekkür ediyorum. Sizler orda bizlere ev sahipliği yapıyorsunuz ve Havza için eliniz taşın altına koyuyorsunuz. Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır.” Dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2015, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4