Başkan Kılıç'tan Berat Kandili mesajı

Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayınlayan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, "Rahmet, af, arınma, mağfiret ve kurtuluş vesilesi Ramazan-ı Şerifin habercisi olan Berat gecesine kavuşmanın sevincini yaşıyoruz." dedi.

Başkan Kılıç'tan Berat Kandili mesajı

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Kılıç, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sevgi ve kardeşlik bağlarının pekiştirildiği, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yüksek seviyeye ulaştığı, içerisinde bolca feyz ve bereketi barındıran Berat Kandili’ne erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Berat Kandili, Yüce Rabbimiz nezdinde beratımıza vesile olduğu, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğrettiği gibi, kendimize, ailemize, milletimize ve tüm insanlığa karşı affedici, onarıcı ve bağışlayıcı olmayı öğretir. Berat, kırılan kalpleri onarma, dargınlık duvarlarını yıkma, kin, nefret ve intikam duygularını aşma günüdür. Bu mübarek gün ve geceleri fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları kaldırarak, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalıyız. Kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerimizin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşehrilerimin ve Müslüman Âleminin Berat Kandili'ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin ülkemiz ve tüm insanlık âleminin mutluluk ve huzuruna vesile olmasını diliyorum.”

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2022, 19:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344