Başkan Muruz'dan sözde soykırım açıklamalarına kınama

Samsun Sinop Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Habip Muruz, 1915 olayları için 'soykırım' ifadesini kullanan ABD Başkanı Biden'a ve HDP'ye büyük tepki gösterdi.

Başkan Muruz'dan sözde soykırım açıklamalarına kınama

ABD Başkanı Joe Biden’ın, 1915 olaylarına ilişkin yaptığı açıklamada ‘soykırım’ ifadesi ve HDP'nin yaptığı açıklamaya tepkiler sürüyor.
Samsun Sinop Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Habip Muruz, yaptığı açıklamada; "Ölü taklidi yapmadan, Yarım ağız tepki göstermeden, Lafı çevirmeden, Ama, lakin, fakat demeden ve Sessiz kalmadan 1915 için soykırım açıklaması yapan ABD ve HDP için gür bir sesle diyoruz ki; -ABD, sorunlu bir müttefiktir, -HDP, bölücü - yıkıcı, sırtını PKK'ya dayamış taşeron - ajan ve Türkiye düşmanı bir yapıdır. Kürtleri temsil etmez. İçimizde yaşayan Ermeni vatandaşlarımızla bir sorunumuz yoktur, Sözde Ermeni soykırım edebiyatı yapanları şiddetle kınıyorum." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344