Başkan Muruz: Köpeğinizi aşılatın, başkalarını da teşvik edin!

Samsun Sinop Veteriner Hekimler Odası Başkanı Habib Muruz, Dünya Kuduz Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Köpeğinizi aşılatın ve başkalarını da bunu yapmaya teşvik edin." dedi.

Başkan Muruz: Köpeğinizi aşılatın, başkalarını da teşvik edin!

Kuduz hastalığı küresel bir sorun olduğunu dile getiren Samsun Sinop Veteriner Hekimler Odası Başkanı Habib Muruz, "Dünya Kuduz Günü" dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Kuduz hastalığı küresel bir sorundur. Küresel bir sorun ancak küresel eylemle çözülebilir. Kuduz ve diğer zoonozlara karşı başarının sırrı işbirliğidir.  Bunun da yolu "Tek Sağlık Konseptinin" politika olarak benimsenmesinden geçer. Her yıl milyonlarca köpeğin insanlık dışı itlafı ile sorun çözülemez. Çözüm aşılamadır, çözüm üremenin kontrol altına alınmasıdır. Çözümün bir parçası olun. Köpeğinizi aşılatın ve başkalarını da bunu yapmaya teşvik edin." dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344