Başkan Muruz: Veteriner hekimler için hayati destek

Samsun-Sinop Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Doç.Dr.Habip Muruz, "Bugün için en hayati desteklerin başında veteriner hekimlerin sağlık personeli özlük haklarından yararlandırılması, sağlıkta şiddet yasasına dahil edilmesi ve fiili hizmet zammı gelmektedir" dedi.

Başkan Muruz: Veteriner hekimler için hayati destek

Samsun-Sinop Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Doç.Dr.Habip Muruz, Dünya Veteriner Hekimler Günü vesilesiyle yayınladığı mesajında şunları söyledi: "Dünya Veteriner Hekimler Günü 30 Nisan 2022 Cumartesi günü "Veteriner Hekimlerin Dayanıklılığının Güçlendirilmesi" ana teması ile kutlanacaktır.
Veteriner hekimlerin görev ve sorumluluklarını yürütürken karşılaştıkları zihinsel ve fiziksel yükleri hafifletmek, zindelik ve dayanıklıklarını sürdürmek için uygun araçlara ve desteğe ihtiyaç duyarlar. Veteriner hekimler, uygulamalarında meydana gelebilecek günlük zorluklar ve krizlerin üstesinden gelmek için bugün daha donanımlıdır. Fakat, yeterli eğitim, öğretim, rehberlik ve mesleki dayanışma ihtiyaçların karşılanmasında yeterli değildir. Bu amaçla, hükümetler tarafından uygun destek gereklidir. Bugün için en hayati desteklerin başında veteriner hekimlerin SAĞLIK PERSONELİ ÖZLÜK HAKLARINDAN YARARLANDIRILMASI, SAĞLIKTA ŞİDDET YASASINA DAHİL EDİLMESİ ve FİİLİ HİZMET ZAMMI gelmektedir.
Bu talepler karşılanıncaya kadar bir sağlık meslek odası olan veteriner hekimler odamızın/odalarının mücadelesi kesintisizi sürdürülecektir.
Dünya veteriner hekimler günü kutlu olsun.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344