Başkan Taşçı halkla iç içe

Mevlana Mahallesi sakinleri ve esnafıyla kahvaltıda buluşan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Belediyecilikte başarılı olmanın temelinde ‘halkla iç içe’ olmak vardır. Bunun bilincinde hareket edince, başarı da beraberinde geliyor” dedi.

Başkan Taşçı halkla iç içe

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Mevlana Mahallesinde bir esnafın daveti üzerine katıldığı kahvaltı programında mahalle sakinleri ve esnafıyla buluştu. Atakum Belediyesi Meclis Üyelerinin de katıldığı kahvaltıda konuşan Başkan Taşçı, görev sürecinde geride bıraktı süreci değerlendirme yaptı. Kendisine yöneltilen soruları yanıtlayan, talepleri dinleyen Başkan Taşçı, “Halkımıza en iyi hizmet için söz verdik. Bu sözümü tutmanın, bundan sonra da tutacak olmanın gururunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.


‘SÖZLERİMİZİ TUTUYORUZ..’

Atakum İlçesinde öncelikli sıkıntıların başında yol sorunu geldiğini, bu sorunu ortadan kaldırmak için ara vermeden çalıştıklarını ifade eden Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum Belediyesinde göreve geldiğimiz günden bugüne ciddi çalışmalar, önemli projeler içerisinde olduk. Öncelikle yıllardır süren yol ve kaldırım sorunlarına müdahale ettik. İlçemiz büyük yaşam merkezi. Elbette sorunların tümüne aynı anda yetişemiyoruz ama en kısa sürede çözmek için de ciddi bir çaba içerisindeyiz. Ekiplerimiz yolların düzelmesi ve halkımızın hak ettiği hizmete kavuşması için ara vermeden çalışıyor. Bir örnek verecek olursak, Atakum Belediyesinde geçtiğimiz dönemlerde yıllık 20 bin metrekare parke yol yapımı gerçekleştirilmişken, biz bir yılda 170 bin metre kare yola parke taşı döşedik. Halkımıza en iyi hizmet için söz verdik. Bu sözümü tutmanın, bundan sonra da tutacak olmanın gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.


ATAKUM’DA PROJE YAĞMURU

Hayata geçirilecek projeler hakkında vatandaşlara bilgi veren Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Atakum İlçesine hastane kazandırılması yönünde girişimlerimizde başarılı olduk. Yıllardır ilçe hastanesi olmayan Atakum’da bu eksikliği gideriyoruz. Karadeniz İlçesinde olmayan bir projeyi, Akvaryum Park projesini de ilçemize kazandırıyoruz. Bu büyük projenin yanı sıra Döner Kule projemizin teknik kısımları tamamlanmak üzeredir. 15 Ağustos 2015 tarihinde Seyir Terası projesinin ihalesi gerçekleşecek. Osmanlı Hamamı projemizle ilgili bir itiraz süreci yaşadık ama sorunu çözüyor ve en kısa sürede ihalesini gerçekleştiriyoruz. Dahası birçok önemli projeyi ilçemize kazandırmak için çalışıyoruz. Bir yandan rutin belediyecilik çalışmalarını en başarılı şekliyle ortaya koyuyor, diğer yandan herkesi yakından ilgilendiren projelerimizle ilçemizi dört bir koldan hizmetle buluşturuyoruz” şeklinde konuştu. 


‘HALKLA İÇ İÇEYİZ’

Ortak akıla çok büyük önem verdiğini kaydeden Başkan Taşçı, “Atakum halkıyla o kadar güçlü bir bağımız var ki bu bağ sayesinde geleceğe miras niteliğinde olacak projeleri ortaya çıkartıyoruz. Ben sizlere söz verdim. En iyi hizmeti, en başarılı projeleri, en değerli işleri Atakum İlçesine kazandırmak boynumun borcu. Belediyecilikte başarılı olmanın temelinde ‘halkla iç içe’ olmak vardır. Bunun bilincinde hareket edince, başarı da beraberinde geliyor. Halkımıza soruyor, projelerimizi hep birlikte hayata geçiriyoruz. Atakum halkının ne istediğini, beklediğini biliyoruz. Bu beklenti ve istekler doğrultusunda çalışıyoruz” dedi.


Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2015, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4