Başkan Togar Meclis Üyeleri ile birlikte çalışmaları inceledi

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar Belediye Meclis üyeleri ile birlikte ilçede yapılan hizmetleri ve yapılması planlanan çalışma alanlarını yerinde tespit etti.

Başkan Togar Meclis Üyeleri ile birlikte çalışmaları inceledi ABONE OL

İlçemizde yürütülen çalışmaları meclis üyelerimiz ile birlikte ayrıntılı bir şekilde inceleme fırsatı bulduk diyen Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar ‘kırsal mahalleler arasındaki bağlantı yollarının çoğundaki çalışmalarımızı tamamladık. Mahalle aralarındaki sokakları taş parke ile kapladık. Yeni imar yolları açtık. Kısa sürede ilçede büyük atılımlar yaptık. Yol konusunda büyük ilerlemeler kaydettik. Son olarak da sathi kaplama asfalt çalışmalarımıza başladık ve büyük yol aldık. Bu gün belediyemiz meclis üyeleri, başkan yardımcılarımız, fen işleri ekiplerimiz ile ilçemizde yürütülen hizmetleri yerinde tespit ederek, çalışmalar hakkında bilgiler aldık. Özellikle meclis üyelerimiz ve ekibimiz ile mahallelerimizde yapılan çalışmaların dışında öncelikli yapılması gereken çalışmalar hakkında da bilgi alış verişinde bulunduk. Meclis ve komisyon toplantılarımızda hizmetlerimiz ve yapılması gereken çalışmalardan çokça bahsediyoruz. Uygulama yapacağımız alanlar hakkında görüş alış verişinde bulunuyoruz.  Hizmet yapacağımız yerleri görmeden karar vermek yerine alanın başında karar vermek daha doğru sonuçlar doğuruyor. Bizde meclis üyelerimiz ile kararlaştırarak yapılan yol, kaldırım, imar yolu, sathi kaplama asfalt, taş parke, beton yol ve inşaat gibi yürüttüğümüz çalışmaları yerinde inceledik.  Yeni yapılacak yatırımlar, projeler, yollar hakkında alanda kararlar aldık.

Karadeniz’in tek tarihi yel değirmeni tanıtılacak

 

Meclis üyelerimiz ile tespit çalışmalarımız esnasında Çırakman Mahallemizdeki tarihi yel değirmenimizin durumunu da gözden geçirdik. Yel değirmeni çevresinde çeşitli düzenlemeler yapma kararı aldık. Öncelikle çevresinde ailelerin oturup piknik yapabilecekleri alanlar oluşturacağız. Kurulduğu yerin yüksek ve hakim bir tepede bulunmasından yararlanarak ziyaretçilerin ve vatandaşlarımızın mavi, yeşil ve eşsiz Samsun manzarasını izlenebileceği güzel bir seyir terası yapacağız. Yine ziyaretçilerin oturup misafirleri ile hoş vakit geçirip, sohbet edecekleri bir mekan inşa edeceğiz. Ayrıca Karadeniz’in tek tarihi yel değirmenini tanıtım çalışmaları ile herkese duyuracağız. Burayı kısa sürede yerli yabancı binlerce insanın ziyarete geleceği bir yer haline getireceğiz ’ dedi. 

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2015, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4