Başkan Togar öğrencilere kitap hediye etti

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Tekkeköy TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen Karadeniz 3. Kitap fuarından ‘Evliya Çelebi Gezici Halk Kütüphanesinin’ yanında ilçede eğitim öğretim gören öğrencilere hediye etmek üzere kitap aldı. Başkan Togar ‘En iyi ve en değerli hediye kitaptır’ dedi.

Başkan Togar öğrencilere kitap hediye etti ABONE OL

Tekkeköy TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen Karadeniz 3. Kitap fuarının yüzlerce yayınevinin, onlarca yazarın ve binlerce farklı kitabın Samsun ve okurlar ile buluşması için büyük bir fırsat olduğunu ifade eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ‘‘ İlçemiz Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenen Karadeniz 3. Kitap Fuarını ziyaret ederek, öğrencilerimiz için hediye kitap aldık.

Öğrencilerimize en büyük ve en değerli hediye kitaptır. Bir çok farklı bilgiyi, hikayeyi, olayı, tarihi anlatan kitapları okumak kadar bir birimize hediye etmekte en büyük alışkanlığımız olmalıdır. Bizde ilçemizde eğitim öğretim gören öğrencilerimize hediye etmek üzere çeşitli yayın evlerine ait farklı kitaplar aldık. Ayrıca fuarda Belediyemiz tarafından açılan stantta öğrencilerimizin yoğun ilgisinin beraberinde katılımcılar, ziyaretçiler ve öğrencilerimiz ile sohbet etme fırsatı yakaladık.  Kitap fuarına yoğunluk, kitap sevgisi ve öğrencilerin akın akın fuara gelmesi bize ayrı bir mutluluk verdi. Yine yeni hizmete sunduğumuz ‘Evliya Çelebi Gezici Halk Kütüphanesi’ için kitaplar aldık. Evliya Çelebi Gezici Halk Kütüphanesi raflarına yerleştirdiğimiz binlerce kitabı ilçemizin dört bir yanındaki mahallelerimize ulaştıracağız. Özellikle merkeze uzak kırsal bölgelerimizdeki öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın bulunduğu yerlere her alanda farklı farklı kitapları ulaştırmış olacağız. Okuma alışkanlığını arttırmak ve herkesin istediği kitabı okumasını sağlamak açısından bu çalışmamız çok önemli. Yine ‘1 Kitap 1 Hayat’ projemiz kapsamında kırsal bölgelerdeki okullarda eğitim öğretim gören öğrencilerimiz için kitap toplamaya da devam ediyoruz ’’ şeklinde konuştu.     

 

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2017, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4