Başkan Tok: Bu gurur İlkadım’ın

Güney Kore’de dünya üçüncüsü olan İlkadım Belediye sporcusu Ahsen Şengün’ün başarısını İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok altın ile ödüllendirdi.

Başkan Tok: Bu gurur İlkadım’ın ABONE OL

İlk olarak 20-25 Mayıs tahinleri arası Muğla’da yapılan 47 Kg Yıldızlar Taekwondo Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye birincisi olarak altın madalya kazanan ve ardından 23-26 Ağustos tarihlerinde  Güney Kore’de Taekwondo Yıldızlar Dünya Şampiyonası’nda Dünya üçüncüsü olan İlkadım Belediye Sporcusu Ahsen Şengün antrenörü Mustafa Gençtürk ve ailesi ile birlikte İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’u makamında ziyaret etti. Milli sporcuyu makamında ağırlamaktan büyük onur ve gurur duyduğunu belirten Başkan Tok, “Belediyemiz sporcusu Ahsen kızımızı böylesi büyük bir başarıya imza atarak bizleri gururlandırdığı için tebrik ediyorum” dedi. Şampiyon sporcu Ahsen Şengün İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’a vermiş olduğu desteklerden ötürü teşekkürlerini iletti.

 

 

Şampiyon sporcunun kazandığı başarılar ve aldığı madalyalar İlkadımlıların göğsünü kabartarak onur ve gurur verdiğinin belirten İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, "Türkiye'de ve Dünyada farklı şampiyonalarda derece alan sporcu kızımızı alnından öpüyorum. Şampiyon kızımız yine bizlerin göğsünü kabartarak mutlu etti. İlkadım sporda kendini bir kez daha göstererek madalyaları toplamış oluyor. Her zaman destekçileri olduğumuz sporcularımız bizleri hiç bir zaman utandırmadılar. Tekrar tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum" dedi. 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2015, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4