banner341

Başkan Tok: 'Millet İşgali Önledi'

Türkiye'ye FETÖ örgütü tarafından yapılan darbe teşebbüsünün işgale hazırlık sürecinin ilk adımı olduğunu söyleyen Başkan Tok, "Kahraman Türk Milleti darbeye 'dur' diyerek işgali önlemiştir. " diye konuştu.

Başkan Tok: 'Millet İşgali Önledi' ABONE OL

Samsunlu Vatandaşlar 15 Temmuz gecesinden bugüne kadar Cumhuriyet Meydanı’ndaki demokrasi nöbetine aralık vermeden devam ediyor. Meydana toplanan binlerce vatandaş, ellerinde Türk bayraklarıyla vatan için çeşitli sloganlar atarken, FETÖ lideri Fethullah Gülen için de idam taleplerini yinelediler.

"SİYASİ DEĞİL, MİLLETİN NÖBETİ"

Meydanlarda yapılan demokrasi ve milli irade nöbetinin herhangi bir siyasi guruba ait olmadığını ifade eden İlkadım Belediye Başkan Erdoğan Tok, " Demokrasi nöbeti ay yıldızın etrafında toplanan her kesimden insanın bir araya geldiği vatan savunmasıdır. Darbe girişimine karşı millet dik duruş göstermiştir. FETÖ terör örgütünün hain girişimini püskürtmüştür. " dedi.

NÖBETİN 15.GÜNÜ

Vatandaşların 15 gündür meydanları ilk günkü gibi doldurduğunun altını çizen Başkan Erdoğan Tok, “15 Temmuz gecesi askeriyenin içerisinde FETÖ’ye bağlı bir grup asker elbisesi giymiş ajanlar tarafından yapılan kalkışma neticesinde vatandaşımız milli iradeyi ortaya koydu ve darbeye 'dur' dedi. Vatandaşlarımız ilk günden itibaren İlkadım Cumhuriyet Meydanı’nda tepkilerini ortaya koydular. 100 binler burada darbeye dur dediler. Bugün nöbetin 15. günündeyiz. Halkımız her akşam burada meydanları dolduruyorlar. Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın 2. bir emrine kadar vatandaşlarla birlikte burada nöbet tutmaya devam edeceğiz. Burada dualar ediliyor, Kur’an-ı Kerim okunuyor, marşlar söyleniyor. Burada her kesimden insan parti ayrımı olmadan milli iradeye, vatanına ve bayrağına sahip çıkıyor. Bu vatandaşlarımız saygı duyulacak vatandaşlarımızdır. Çok muazzam bir tepki ortaya koydular ve buna dünya bile şaşırmıştır. Şu anda dünya, darbeye dur diyen Türk milletinin bunu nasıl yaptığını tartışıyor. Bu vesile ile Türk vatandaşlarımıza gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Meydandaki gösteriler, daha sonrasından İlkadım Belediyesi Türk Halk Müziği Gençlik Korosu’nun ilahi dinletisiyle devam etti.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2016, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4