Başkan Yılmaz: ‘Anadolu coğrafyası göç etkisinin altında’

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Anadolu coğrafyasının Büyük Ortadoğu’daki sorunlar sebebiyle sürekli göç etkisinde kaldığını söyledi.

Başkan Yılmaz: ‘Anadolu coğrafyası göç etkisinin altında’

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin (OMÜ) ortaklaşa düzenlediği ‘Uluslararası Göç Kongresi’nin ikinci gününde konuştu.

BAŞKAN YILMAZ: “ANADOLU COĞRAFYASI GÖÇ ETKİSİNİN ALTINDA”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,yaptığı konuşmada, Anadolu coğrafyasının Büyük Ortadoğu’daki sorunlar sebebiyle sürekli göç etkisinde kaldığının altını çizdi. Kongrede göç ve mülteciler konusunun insanlık adına bakılması gereken bir konu olduğunu ve değişik bakış açılarıyla farklı boyutlar kazanacağına değinen Başkan Yılmaz, “Anadolu coğrafyası, Büyük Ortadoğu coğrafyasının etkisi altında kalmış, çeşitli sorunlar, problemler, savaşlar, kıtlık, yokluk ve sosyal sorunlar, insanların sebep olan her türlü hadise, bir şekilde Anadolu coğrafyasını etkilemiş, ev sahipliği yapmak zorunda kalmış, onlara insanca kucak açma ve imkanlar hazırlama ihtiyacı duymuş. Güzel bir sempozyuma ev sahipliği yaparken, üniversitemizin güzel bilim insanlarımızın katılımıyla çok güzel bildirimler, konuşmalar olacak. Sayın bakanımızın, çok yoğun programları olmasına rağmen gelip katılarak bizleri onurlandırdı. Kendilerine teşekkür ediyorum. “ ifadelerini kullandı.


Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2016, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner245

banner4

banner244