Başkan Yılmaz: Biz çok büyük hedefleri olan ülkeyiz

10. Uluslararası Balkan Tarihi Kongresi’ne katılmak üzere Samsun’a gelen Kosova Kamu Düzeni Bakanı Mahir Yağcılar Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Başkan Yılmaz: Biz çok büyük hedefleri olan ülkeyiz ABONE OL

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Türkiye’nin 17 Şubat 2008 yılında bağımsızlığa kavuşan Kosova Cumhuriyeti’ni hemen ertesi gün tanıdığını belirterek,“Kosova ile ortak bir tarihi geçmişimiz ve önemli bir dostluk bağımız var. Çok çileler çekilerek kurulan bir cumhuriyet olan Kosova’da bildiğim kadarıyla Türkçe bilenlerin sayısı da oldukça fazla. Türk milletleri olarak geçmişte büyük sıkıntılar çekerek bugünlere geldik. Ama Allah’ın izniyle Türk milletleri bundan sonra yükselen bir çizgide seyredecek. Önümüzdeki günlerdeTarihi Kentler Birliği olarak içinde Kosova’nında bulunduğu Balkan ülkelerini kapsayan bir gezi ve inceleme programımız var. Nasip olursa sizleri de ziyaret ederiz” diye konuştu.

“DARBE GİRİŞİMİ AHLAKSIZCA BİR OLAY”
15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili konu gündeme gelince konuk bakan Mahir Yağcılar’ın darbe girişimi için ‘Ahlaksızca’ tepkisi üzerine Başkan Yılmaz, “Aynen doğrudur. Ahlaksızca bir girişim ile karşı karşıya kaldı ülkemiz. Bu ülkenin imkanlarıyla okuyan, bir yerlere ulaşan, yaşamlarını idame ettiren hainler ahlaksızca bir olaya imza atarak ülkenin yönetimine el koymaya çalıştı. Ama Türk milleti gereken cevabı gecikmeden verdi. Biz Türkiye’yiz. Çok büyük hedefleri olan, geleceğe doğru büyük adımlar atan bir ülkeyiz. Birkaç vatan haininin yapacağı bu tür ayak oyunlarına mağlup olmayız.FETÖ’nün planlarını tüm halkımız hep birlikte yerle bir etti. Bu halkın zor zamanda kenetlenmesini gören tüm iç ve dış düşmanlar artık böyle bir girişime asla teşebbüs edemezler.” dedi.
Başkan Yılmaz’a misafirperverliğinden dolayı teşekkür eden Kosova Kamu Düzeni Bakanı Mahir Yağcılar, ziyaret bitiminde ülkelerinde hazırlanan çeşitli kitapları Yılmaz’a hediye etti.  

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2016, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4