Başkan Yılmaz Çanakkale TKB Mecis Toplantısına Başkanlık etti

Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Tarihi Kentler Birliği (TKB) Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, TKB Çanakkale buluşmasına katılarak TKB Meclis Toplantısına Başkanlık yaptı.

Başkan Yılmaz Çanakkale TKB Mecis Toplantısına Başkanlık etti ABONE OL

Çanakkale Tarihi Kentler Birliği Anadolu Buluşması, Çanakkale Ticaret Sanayi Odası Kongre ve Fuar Merkezi’nde 77 belediye başkanı, 20 belediye başkan vekili, 15 belediye başkan yardımcısı, 86 belediye meclis üyesi, 31 müdür ve uzman ile ÇEKÜL ve Tarihi Kentler Birliği’nden çok sayıda üyenin katılımıyla yapıldı.

CHP’li Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 100 yıl önce yöresi, kökeni, rengi, mezhebi ne olursa olsun gönüllerin burada buluştuğunu söyleyerek "Bu topraklar altında yatıp ölümsüzlüğü tadanlar, bugün burada buluşan sizlerin geldiği yerlerden ve hatta daha uzaklardan çıkıp gelmişti. Neredeyse her evden gelen bir genç, Çanakkale’den bir daha geri dönememişti. Çanakkale Savaşlarının 100’ncü yılında ’Kültürel Mirasın Korunmasında Öncelikli Değer: Barış’ başlığının seçilmesi de ayrıca anlamlıdır. Savaş çığırtkanlarının sesinden daha kötüsü, barışı isteyenlerin kayıtsızlığıdır. Ne mutlu ki Tarihi Kentler Birliği bu konuya kayıtsız kalmamıştır. Biz de Çanakkale Belediyesi olarak daima barışa vurgu yapıyor, Çanakkale’yi barışın kenti olarak tanımlıyoruz" dedi. Tarihi Kentler Birliği’nin üyesi her yerel yönetimin eşsiz mirasları devraldığını söyleyen Başkan Gökhan, mirası korumanın önemine dikkat çekerek Çanakkale Belediyesi olarak kurdukları eserlerden çok korudukları eserlerle övündüklerini vurguladı.

YILMAZ, TKB MECLİS TOPLANTISINA BAŞKANLIK ETTİ

 

Tarihi Kentler Birliği’nin Çanakkale Buluşması etkinlikleri, 13 Eylül Pazar günü Tarihi Kentler Birliği Meclis Toplantısı ile devam etti. Samsun Büyükşehir Belediyesi ve TKB Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın başkanlığında yapılan meclis toplantısının ardından katılımcılar Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkını gezdiler.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2015, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4