Başkan Yılmaz: 'Doğudaki terör algısını yok edeceğiz'

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz kardeş şehir protokolü imzalamak için Şırnak’tan gelen heyet ile bir araya gelerek iki şehrin birbiriyle kaynaşması ile ilgili çalışmaları hızlandırmak istediklerini dile getirdi.

Başkan Yılmaz: 'Doğudaki terör algısını yok edeceğiz' ABONE OL
banner363

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ile Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası arasında imzalanacak kardeş şehir protokolü için Samsun’a gelen Şırnaklı heyet Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı da ziyaret ederek şehrin sosyal, kültürel ve ekonomik alandaki pozisyonu hakkında bilgi aldı.

DOĞU İLE BATI ŞEHİRLERİNİ BİRBİRİYLE KAYNAŞTIRMALIYIZ

Terör olayları yüzünden Şırnak gibi doğu illerine karşı bir önyargı olduğunu ve bu düşüncenin yıkılması için iki şehrin birbiriyle yakınlaşmasının büyük bir adım olacağını vurgulayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Memleketimize yıllardır musallat olan terör olayı, aynı ülkenin illerine bile farklı bir bakış acısının oluşmasına neden oluyor. Son zamanlarda özellikle hükümetimizin terör ile ilgili politikası şehirlerin teröristlerden temizlenmesinde etkili oldu. Bundan sonraki süreçte de doğu illerimizle olan bağlantılarımızı arttırarak vatandaşlarımızı bu şehirler arasında gidiş geliş yapmaya teşvik edeceğiz. Şırnak ta, Hakkâri de, Van da, Diyarbakır da bizim memleketimizin bir köşesi. Tüm Türkiye'de oluşan doğudaki terör algısını yok edeceğiz” diyerek ziyaretlerinden dolayı heyete teşekkür etti.

Başkan Yılmaz’a misafirperverliğinden dolayı teşekkür eden Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Geliş Şırnak’ın sembolü olan Nuh'un Gemisi maketini hediye etti .Öte yandan heyet ile birlikte gelen, geçtiğimiz yıllarda Samsun'da Jandarma Komutanı olarak görev yapan ve şimdi Şırnak Çakırsöğüt 1. Jandarma Komando Tugay Komutanı olan Tuğgeneral Ercan Yaşin Samsun'u çok özlediğini her fırsatta geldiğini belirterek Başkan Yılmaz’a 157 şehit veren tugayın plaketini hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2018, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner365

banner4

banner360

banner361