banner341

Başkan Yılmaz’dan Gülsan Sanayii esnafına ortak akıl çağrısı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Gülsan Sanayii Sitesi ile ilgili en net cevap alacağınız yer belediyemizdir. O yüzden kafanıza takılan her şeyi bize sorun” dedi.

Başkan Yılmaz’dan Gülsan Sanayii esnafına ortak akıl çağrısı ABONE OL
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gülsan Sanayii ve Eski Sanayii Sitesi esnafıyla bir araya gelerek sanayiinin taşınması için ortak akılla hareket etmenin iki taraf içinde faydalı olduğunu belirtti.
KAFANIZA TAKILAN HER ŞEYİ BİZE SORUN
Gülsan Sanayii Sitesinin taşınması için gerekli altyapı çalışmalarının hızla sürdüğünü belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, sanayii esnafıyla bir araya geldiği toplantıda talepleri dinledi.
Hiçbir mağduriyete meyil vermeden çalışmalarını tamamlamak istediklerini belirten Başkan Yılmaz, “Derecik ve Toybelen’de 60’ar dönüm arazimizi sanayi tesisi olacak olacak şekilde revize ediyoruz. Yine aynı şekilde Badırlı’da 40 dönümlük bir alan bu iş için ayrıldı. Bizim gayemiz dükkan sahiplerinin buralarda yerlerini alıp çalışmalara en kısa zamanda başlamasıdır. Ortak akıl ile hareket etmenin iki taraf içinde faydalı olacağına inanıyoruz. En doğru cevap alacağınız yer Samsun Büyükşehir Belediyesi’dir. O yüzden kafanıza takılan her şeyi bize sorun.” dedi.
KİMSE MAĞDUR OLMASIN DİYE UĞRAŞIYORUZ
Esnafın kafasında soru işareti olan ‘Nereye gideceğiz?’ sorusunun cevap bulduğunu da belirten Yılmaz, “Sanayii için belirlediğimiz yerleri bu zamana kadar dile getirmemiştik. Fakat sizlerin kafasındaki soru işaretlerini ortadan kaldırmak adına geçtiğimiz günlerde açıkladık. Amacımız sizleri mağdur etmemek. Mağduriyet doğmaması için iş birliği içinde çalışmalıyız. Bizler sizlere her türlü konuda yardımcı olmaya hazırız.
Sizlerden de bizim işlerimizi kolaylaştırmanızı istiyoruz. Gerekli kamulaştırma ve istimlak çalışmalarını en kısa zamanda tamamlayıp burada gerçekleştirmek istediğimiz projelerin ortaya çıkması için desteğiniz önem arz ediyor. Sizler için belirlediğimiz Derecik ve Toybelen’deki alanlarımız yüzlerce dükkanı içinde barındırabilecek” açıklamalarında bulundu. 
Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, Gülsan Sanayii ve Eski Sanayii Sitesi esnafları katıldı.
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner366