banner341

Başkan Yılmaz:Yıllardır Atatürkçüyüm diyenler neden tarihi değere sahip çıkıp Ortaya çıkarmadı

Büyükşehir Belediyesi, Mustafa Kemal Atatürk'ün 19 Mayıs 1919'da Milli Mücadeleyi başlatmak için Bandırma Vapuru'yla Samsun'a gelişinin ardından Amasya'ya gidişinde kullandığı 98 kilometrelik 'Ata Yolu'nu ortaya çıkarıyor.

Başkan Yılmaz:Yıllardır Atatürkçüyüm diyenler neden tarihi değere sahip çıkıp Ortaya çıkarmadı ABONE OL

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, 97 yıl sonra ortaya çıkartılan ve Ata Yolu adı verilen tarihi güzergahı, basın mensuplarıyla birlikte katetti. Başkan Yılmaz, sabah erken saatlerde başlayan inceleme gezisiyle ilgili fotoğrafları resmi facebook sayfasında paylaştı.

Başkan Yılmaz'ın, Atatürk'ün 24 Mayıs'ta kaldığı, Kavak-Havza arasındaki bölümde yer alan bu tarihi evle ilgili paylaşımı dikkat çekti. 'BUGÜNE KADAR NİYE ORTAYA ÇIKARMADINIZ?' Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, güzergah üzerinde yer alan Atatürk'ün kaldığı ev ile ilgili paylaşımıysa dikkatleri çekti. Yılmaz, Ata'nın kaldığı evin fotoğraflarını, "Merak ediyorum yıllardır Atatürkçüyüm diyenler neden bu tarihi değere sahip çıkıp ortaya çıkarmadı. İşte Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 24 Mayıs 1919'da kaldığı ev. Güzergahı gezerken Ata köprümüzden Atatürk'ün makam aracı ile geçmeyi de ihmal etmedik" ifadeleriyle paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 12:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4

banner345