banner341

Bem-Bir-Sen Başkanı Gayretli’den Belediye Başkanlarına Ödül Çağrısı

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem Bir Sen) Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli yapmış olduğu açıklama ile belediye başkanlarına seslenerek pandemi süreci boyunca fedekarane mücadele eden personelin hizmetlerinin gözden kaçırılmadan ödüllendirilerek taltif edilmesini talep etti.

Bem-Bir-Sen Başkanı Gayretli’den Belediye Başkanlarına Ödül Çağrısı ABONE OL

Gayretli açıklamasında; ““Halkın emrinde karşılıksız görev yapan çalışanlarımıza verilecek ödül onların azim ve gayretlerinin tescili olacaktır” dedi.

Bem Bir Sen Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli yapmış olduğu bir açıklama ile belediyelerde görevli memurların her zaman olduğu gibi salgın ile mücadele ve pandemi şartlarında da  fedakârca hizmet ettiğini belirterek, “Fedakarca hizmet eden belediye görevlilerinin arasında gece gündüz demeden, aile saadetinden taviz vererek vatandaşlarımızın gönlüne girenlerin varlığını da biliyoruz. Sayın belediye başkanlarından talebimiz görevlerini fedakar bir şekilde ve kahramanca yapan ve halkımızın her isteğine koşarak can siperane bir görev ifa eden çalışanlarımız bu azmi takdire şayandır. Her türlü riske rağmen mesai mefhumu ve görev tanımına bakmadan mücadele eden çalışanlarımızın bu mücadelesi unutulmamalıdır. Özellikle ülkemizde pandemi ile mücadelenin başladığı günden bu yana esnek çalışmaya tabi kalmadan çalışan belediye çalışanlarımızın çalışmaları halkımızın takdirini toplamıştır. Biliyoruz ki esnek çalışma dışında kalan Zabıta, Temizlik, Yazı İşleri ve Halka İlişkiler gibi birimlerde görevli olan memur kardeşlerimiz gece gündüz, hafta içi hafta sonu, sokağa çıkma yasağı demeden görevlerinin başında oldular. Sağlık çalışanlarımız ve emniyet güçlerimiz gibi bu mücadele en ön safında olan belediyelerimizin çalışanları görmezden gelinemez. Sendika olarak belediye başkanlarımızdan bu süreçte tüm risklere rağmen hizmet veren çalışanlarımızın ödüllendirmelerini talep ediyoruz.” dedi.

Halkın emrinde karşılıksız görev yapan çalışanlarımıza verilecek ödül onların azim ve gayretlerinin tescili olacaktır” diye devam eden Bem Bir Sen Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli; “Marifet iltifata tabidir. Bu ödüllendirme daha çok azim ile çalışmalarına vesile olacak ve diğer personel için de örnek teşkil edecektir. Belediye başkanlarımızın bu çağrımıza kayıtsız kalmayacağını düşünüyorum.  El ele verip, hep birlikte bu zorlu sürecinde üstesinden geleceğiz inşallah. Bu vesile ile salgın ile mücadelenin Kahramanları sağlık çalışanlarımız, emniyet mensuplarımız ve belediyelerimizin çalışanlarımıza teşekkür ederek şükranlarımı sunarım.” şeklinde tamamladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4