banner341

BEM BİR SEN Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli Sözleşmeli Personele Acil Olarak Kadro Verilmeli

BEM BİR SEN Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli, BEM BİR SEN Genel Merkezi tarafından başlatılan çalışmaların sonuç verdiğini kaydederek, “Sözleşmeli personele kadro verilmesine ilişkin yaptığımız çalışmalar ve gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerin ardından, kadro talebimizi içeren mektubumuz Cumhurbaşkanı’na ve 16 Bakan, 524 Milletvekiline iletildi” dedi.

BEM BİR SEN Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli Sözleşmeli Personele Acil Olarak Kadro Verilmeli ABONE OL

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası - BEM-BİR-SEN olarak,  yerel Yönetimlerde görev yapan Memurların, “Evinden binlerce kilometre uzakta” Onayı olmadan kurumlararası geçici görevlendirilmesinin  önüne geçilerek,   Aile Birliği ve Saygın İş korunmalı, mağduriyetler giderilmesi için bütün gayretleriyle çalıştıklarını da kaydeden Gayretli, Yerel Yönetimlerde görev yapan kamu görevlileri de ayırım yapmadan,   “3600 Ek Gösterge” kapsamına alınması için gönderilen mektuplarda, sözleşmeli personele acil olarak kadro verilmesi gerektiğini ifade ettiklerini de kaydeden BEM BİR SEN Samsun Şube Başkanı Savaş Gayretli, “31 Aralık 2019’dan önce kadro verilmeli ve sözleşmeli personel ve aileleri bu krizden çıkarılıp rahat bir nefes almalıdırlar. Emeğin ve emekçinin sesini, talebini ve sorununu dile getirmeye devam edeceğiz.” dedi.
SÖZLEŞMELİ PERSONEL İSTİHDAMI BİR AN ÖNCE SON BULMALIDIR
Gayretli, 2011 ve 2013 yıllarında yaklaşık 300 bin sözleşmeli personele kadro verildiğini hatırlatan Genel Başkan Uslu, yaklaşık 6 yılı aşkın bir süredir sözleşmeli personelin kadro konusunda bekleyişinin sürdüğünü dile getirerek şöyle devam etti;
Altı yılı aşkın bir süredir çalışan sözleşmeli personellerin iş akitlerinin fesih edilmeye başlandığı haberleri geliyor. Bu mağduriyet göz önüne alınarak 31 Mart 2019 tarihinin milat olması ve haksız yere işini kaybeden sözleşmeli personellerin işlerine iade edilmesi gerekmektedir. 
Sözleşmeli personelin kadroya alınması bütçeye hiçbir ek yük getirmediği gibi, yüzde 25 oranında tasarrufta sağlamaktadır. Sözleşmeli personel istihdamı bir an önce son bulmalıdır. 31 Mart seçimlerinden sonra yaşanan kriz ve kıyım emekçiye tekrar yaşatılmamalıdır. Kamu ve yerel yönetimlerdeki sözleşmeli personele kadro verilerek bu istihdam şekli rafa kaldırılmalıdır. Geleceği belli olmayan istihdam şekilleri kişiyi, çocuklarını ve ailelerini huzursuz ederek büyük travmalara neden olmaktadır.
 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4