Canik'te 4 engelli vatandaş araçlarına kavuştu

Daha önce Hollanda’da yaşayan hayırsever gurbetçilerin işbirliği sonucunda sağlanan 348 akülü engelli aracı engelli vatandaşlara teslim eden Canik Belediyesi, 4 engelli vatandaşı daha araçlarına kavuşturdu. Başkan Osman Genç, örnek bir sosyal belediyecilik uyguladıklarını söyledi.

Canik'te 4 engelli vatandaş araçlarına kavuştu

Canik Belediyesi ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla Hollanda'da yaşayan hayırsever vatandaşlar Murat Öztürk ve Aydoğan Olgun'un koordinatörlüğünde üç yılda 348 engelli vatandaşı sevindiren Canik Belediyesi, 4 vatandaşa daha akülü engelli araçlarına kavuşturdu. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Hollandalı hayırsever vatandaşların organizesiyle temin edilen akülü araçları, ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara makamında teslim etti.

AKÜLÜ ARAÇLARINA KAVUŞTULAR
Canik Belediyesi Zabıta Müdürü Erol Balcı'nın da yer aldığı törende, Necat Kudu, Oğuzhan Demiral, Suvade Çelik ve Engin Kara akülü engelli araçlarını teslim aldı. Mutluluklarını dile getiren engelli vatandaşlar, kendilerini akülü araçlara kavuşturan Başkan Genç ve hayırsever vatandaşlara teşekkür etti. Başkan Genç, engelli vatandaşların toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi için çalışmalar yürüttüklerini belirterek, bu tür sosyal projelere her zaman destek verdiklerini ve katkı sağladıklarını söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4