Canik Uludağ Ortaokulu'nda Engelliler Günü'nde anlamlı etkinlik

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Sinan Kanat , Canik Uludağ Ortaokulu öğrencileri ile biraraya geldi.

Canik Uludağ Ortaokulu'nda Engelliler Günü'nde anlamlı etkinlik

Samsun'un Canik İlçesi'nde bulunan Canik Uludağ Ortaokulu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde özel bir misafiri ağırladı. Kent Konseyi Engelli Meclisi Başkanı Sinan Kanat bu anlamlı günde Uludağ Ortaokulu öğrencileriyle bir araya gelerek günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. 


Öğrenciler tarafından ilgiyle dinlenen Sinan Kanat, kendi hayat hikayesinden yola çıkarak herkesin bir engelli adayi olduğunu, bu sebeple engellilerin yaşadığı zorluklara karşı duyarli ve empatik yaklaşılması gerektiğini vurguladı. 


Engelliliğin, sosyal yönleriyle hepimizi ilgilendiren, olumsuz etkilerini azaltmak için herkesin katkısına ve ortak çabasına ihtiyaç hissedilen toplumsal bir husus olduğunun altını çizen Sinan Kanat konuşma sonrası öğrencilerin sorularını yanıtladı.


Haber: Yadigâr KARATAŞ

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2021, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344