Canik'ten 28 Şubat paneli

Canik Belediyesi, önemli isimleri 27 Şubat Salı günü saat 19.00’da Canik Kültür Merkezi’nde "Bir Sosyal Travma Olarak 28 Şubat Süreci" konulu panelde buluşturuyor. Başkan Genç, belediye olarak ülkenin ve milletin geleceğinde kendilerini sorumlu gördüklerini söyledi.

Canik'ten 28 Şubat paneli ABONE OL
         Daha önce "Yeni Türkiye Yolunda" konferansları ile Cumhurbaşkanlığı Sistemine katkı sağlayan Canik Belediyesi, 28 Şubat'ın yıldönümünde post-modern darbenin gerçek yüzünü halka anlatmak amacıyla panel düzenliyor. 27 Şubat Salı günü saat 19.00'da Canik Kültür Merkezi'nde düzenlenecek "Bir Sosyal Travma Olarak 28 Şubat Süreci" konulu panelde önemli isimler buluşacak. Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Yılmaz moderatörlüğünde gerçekleşecek panelde, OMÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mahmut Aydın, MAK Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Kulat ve Tarihçi-Yazar Mehmet Çelik 28 Şubat'ı enine boyuna anlatacak.
 
MİLLET GERÇEKLERİ BİLMELİ
            Canik Belediyesi olarak şehrin gelişiminin yanında, halkın aydınlatılması yönünde de kendilerini sorumlu gördüklerini ifade eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Geçmişte yaşadığımız ders çıkaracağımız önemli satır başları vardır. Bu satır başlarından birisi de 28 Şubat’tır. Ülkemizin yakın geçmişinde birlikte yaşadığımız darbe ve darbe girişimleri ile ilgili gerçekleri milletimiz bilmek zorundadır. Canik Belediyesi olarak darbeci zihniyetin ülkeye verdikleri zararı toplumla paylaşıyoruz. Oldukça verimli bir konferansa daha imza atacağımızı düşünüyorum. Tüm vatandaşlarımızı 27 Şubat Salı günü saat 19.00’da Canik Kültür Merkezi’nde düzenleyeceğimiz "Bir Sosyal Travma Olarak 28 Şubat Süreci" konulu panelimize bekliyorum" dedi.
 
28 ŞUBAT KARA LEKEDİR
         Post-Modern darbeyle milletin iradesinin ve milletin kendisinin hedef alındığına işaret eden Başkan Genç, "28 Şubat darbesi, ülkemizin yakın tarihinde kara bir leke ve utanç tablosu olarak anılmaktadır. Bizler bugün 28 Şubat'ın mağdurları olarak onurla ayaktayız. 28 Şubat'ın sonuçları diğer askeri müdahalelere göre daha ağırdır. Diğer darbeler büyük oranda siyaseti hedef seçerken; 28 Şubat, siyasetin yanı sıra halk, bürokrasi ve sivil toplum kuruluşlarını da hedef seçmiştir. Darbe dönemlerini kapatan AK Parti iktidarı ile birlikte artık güçlü, istikrarlı ve geçmişinden hesap sorabilen bir Türkiye var. 28 Şubat mağduru olarak ülkemizin ve milletimizin bir daha o günleri yaşamamasını diliyorum. İşte bu nedenle bu tür panel ve konferanslarla halkımızın hem o günleri unutmamasını hem de ülkemize ve milletimize karşı yapılanları daha iyi anlamasını amaçlıyoruz" diye konuştu.
Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2018, 14:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4