Canik'ten aileye tam destek

Canik Belediyesi tarafından ilçenin farklı yerlerinde hayata geçirilen Aile Okulları, bilinçli ve mutlu anne-babalar yetiştiriyor. Geçtiğimiz yıllarda "Aile" konulu yarışmada Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Başbakanlığı döneminde ödül alan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Amacımız mutlu aileler, mutlu şehirler" dedi.

Canik'ten aileye tam destek ABONE OL

Daha önce Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan önce Aile Okullarını kuran, yeni hizmet binasında Aile Birimi oluşturan, gençlik ve aile konulu yarışmalarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Başbakanlığı döneminde ödüller alan Canik Belediyesi, ailelere yönelik yaptığı çalışmalarla mutlu bir şehir hedefliyor. Bölgede aileye en çok yatırım yapan belediye olan Canik Belediyesi ayrıca, topyekün eğitim hamlesiyle de geleceğe yatırım yapıyor.

 

AİLELERE ÖZEL BİRİM VE OKULLAR

Canik Belediyesi olarak ilçede Aile Okulları oluşturduklarını ifade eden Başkan Genç, "Aile Okullarımızda anne-babalarımıza eğitimler veriyoruz. Ayrıca evlenecek olan gençlerimizi evlilik öncesi eğitimlerle mutlu yuvalara hazırlıyoruz. Yine belediyemiz bünyesinde Aile Birimi kurduk. Aile yapımız bozulduğunda, toplum bozulur. Toplum bozulursa ne kadar binalar, yollar yaparsanız yapın anlamı yoktur. Bu nedenle yeni hizmet binamızda kurduğumuz Aile Birimimiz de bu bakımdan çok önemlidir" dedi.

 

TOPYEKÜN EĞİTİM HAMLESİ

Aileyi sadece anne-babalarla sınırlı tutmadıklarını belirten Başkan Genç, "Çocuklarımız ve gençlerimiz için eğitim yuvalarımızın sayısını 7'den 21'e çıkardık ve okullarımızın standartlarını yükselttik. Kariyer Gelişim Merkezi, Canik Akıl Küpü ve Eğitim Merkezi, Gençlik Merkezimiz fikir üretebilen ve donanımlı bir kuşak yetiştiriyor. Bize göre iletişim ailede başlar ve bu nedenle en küçüğünden en büyüğüne kadar topyekün bir eğitim hamlemiz var. Amacımız dünya standartlarının üzerinde, yaşanabilir ve manevi değerlerin de ön plana çıktığı bir şehir oluşturmak" diye konuştu.

 

MUTLU AİLE, MUTLU TOPLUM

Kadınların aile ve toplum için önemli bir yere sahip olduğuna dikkat çeken Genç, "Canik Belediyesi olarak kadınlarımız her zaman önceliğimiz olmuştur. Onların ekonomik durumunu ve sosyal aktivitelerini güçlendirici çalışmalarımız var. Mutlu aileler, dolayısıyla mutlu bir toplum için bayanlarımızı daha bilinçli hale getiriyoruz. Kadınlarımız ne kadar güçlü ve bilinçli olursa ailelerimiz de, toplumumuz da o kadar güçlü ve bilinçli olur. Çünkü yavrularımızı yetiştirenler daha çok annelerdir. Biz geleceğimiz adına her zaman kadınlarımızın önünü açmayı bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da sürdüreceğiz. Kadınlarımız için yaptığımız yatırımlar bunun en güzel göstergesidir" şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2015, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4