banner208

Çarşamba Belediyesi'nden Aşure İkramı

Muharrem ayı dolayısıyla Çarşamba Belediyesi tarafından Tarihi Çarşamba Köprüsü’nde aşure dağıtıldı. Aşure dağıtımına Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’da katılarak vatandaşlara ikram etti.

Çarşamba Belediyesi'nden Aşure İkramı

Tarihi Çarşamba Köprüsü’nde kurulan stantlarda yaklaşık 3 bin kişiye aşure dağıtımı yapılırken, etkinliğe katılan Belediye Başkanı Halit Doğan’da aşure ikramında bulunduğu vatandaşların Muharrem Ayı’nı kutladı.


Başkan Halit Doğan “Muharrem Ayına mahsus geleneklerden biri olan aşure dağıtımını Çarşamba Belediyesi olarak gerçekleştirdik. Aşure paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesidir. Aşurenin bu mecazi anlamı toplumumuz için önem taşımaktadır. Barışın ve kardeşliğin sağlam temellere oturması dileği ile, tüm İslam aleminin Muharrem Ayı mübarek olsun.”dedi.


Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği aşure ikramına, Başkan Doğan’ın yanı sıra Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, AK Parti İlçe Başkanı Taner Özden ve MHP ilçe Başkanı Kemal Düzgün katıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet sünger Bu @arr@amba belediyesinini a@uredagittigi icin yeprik edediyorum.saygilar
Mehmet sünger Bu @arr@amba belediyesinini a@uredagittigi icin yeprik edediyorum.saygilar - 1 hafta Önce

@ar@amba belediyesini teprik ediyorum a@ure günü, hatirlami@ helalolsun basibelediyelerde isim vermek istemiyorum tikyok saygilar @ar@amba.

SIRADAKİ HABER

banner4