Çarşamba'da kan bağışında karantina rekoru

Türk Kızılay Samsun Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Serdar Bayram,“ Dünyada yaşanmakta olan coronavirüs pandemisinden dolayı azalan kan stoklarımıza Çarşamba ilçemizin de büyük bir katkısı olmuştur ”dedi.

Çarşamba'da kan bağışında karantina rekoru

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Bafra Şubesi Basın Sözcüsü ve ayrıca Türk Kızılay Canik Şubesi Yönetim Kurulu İkinci Başkanı Köksal Öner’inde yer aldığı kan bağışı kanayasında, her türlü zorluklara rağmen hedefe ulaşıldığının Türk Kızılay Samsun Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Serdar Bayram ,“Çarşamba ilçemizde Pandemiye rağmen yönlendirilen tüm duyarlı kan bağışçılarımız ekip alanımıza gelerek üç boyunca kan bağışı yaptılar. Hatta karantina döneminde müdürlüğümüz çalışmaları arasında rekor bir kan bağışı sayısına ulaşmamızı sağlamışlardır ”dedi.

‘KAN BAĞIŞI DESTEĞİNE TEŞEKKÜR’
Türk Kızılay’ı ekipleri tarafında virüse karşı yönelik tüm önlemlerini fazlasıyla alarak hareket ettiklerini vurgulayan Türk Kızılay Samsun Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Serdar Bayram, “Sosyal mesafe vb. Hususları dikkate alarak çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Bu sebeple sorumluluk sahamızdaki her yerde 18-65 yaş arasındaki önemli sağlık sorunu olmayan tüm bağışçılarımızı kan bağışına davet ediyoruz. Bu rekor çalışmasında desteğini esirgemeyen Kaymakamımız Sayın Doç.  Dr. Şükrü Yıldırım’a, Belediye Başkanımız Sayın Avukat Halit Doğan’a İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa Özdemir’e, Çarşamba Erkek İmam Hatip Okul Müdürü Sezai Dikmen, Müdür Yardımcısı Kerim Aksan ve Hasan Külcü, Çarşamba Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Nuray Torun, Müdür Yardımcısı. Yahya Torun ve Deniz Özbektürk, Çarşamba Atatürk İlkokulu Müdürü Hasan Demir ile İmam Hatip ve öğretmenlerine, ÖNDER ve ÇİMDER’e ve tüm gönüllü kan bağışçılarımıza hasta ve hasta yakınları adına teşekkür ediyoruz ”şeklinde konuştu.
Köksal ÖNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344