banner341

Çarşambalı Kanocular Türkiye birincisi

Türkiye Kano Federasyonu tarafından 28 - 30 Ağustos 2015 tarihleri arasında İstanbul'da düzenlenen Durgunsu Kano Türkiye Şampiyonası'nda Çarşamba Belediyesi Kano Sporcusu Kerim Tenha ve Faruk Demir birinci oldu.

Çarşambalı Kanocular Türkiye birincisi ABONE OL

Türkiye Kano Federasyonu tarafından 2015 yılı faaliyet programında yer alan “Durgunsu Kano Türkiye Şampiyonası ”tamamlandı. 28 - 30 Ağustos 2015 tarihleri arasında İstanbul Maltepe'de bulunan Spor ve Kültür parkı yarışma parkurunda gerçekleşen yarışlara 11 ilden 20 kulüp ve yaklaşık 300 sporcu katıldı.

 

Büyükler, Gençler, Yıldızlar, Minikler ve Mini Minikler kategorilerinde yapılan yarışlarda ilk gün 1000 metre., ikinci gün 500 metre. ve üçüncü gün 200 metre. yarışları yapıldı. Çarşamba Belediyespor kulübü kano takımı antrenörü Süleyman Şişli ve 12 sporcu ile katıldı. Çarşamba Belediyesi Kano Sporcuları Kerim Tenha Genç erkeklerde 2 ayrı ketegoride birinci olurken, Yıldız erkekler kategorisinin birincisi de yine Çarşamba Belediyespor Konucusu Faruk Demir oldu.

 

Çarşambalı kanocular ile gururlandıklarını kaydeden Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, " Göreve geldiğimiz 2004 yılından bu yana sporun her dalına yatırım yaptık. Çarşamba İlçemizi bir spor şehri haline getirmek adına spora desteğimizi hiç kesmedik. Kano sporcularımızın katıldıkları her şampiyona da elde ettikleri başarılar, spora verdiğimiz desteğin yerinde bir karar olduğunu bir defa daha göztermiş oldu. Antrönörümüz başta olmak üzere tüm sporcularımızı kutluyorum." şeklinde konuştu.

Genel Kupa Sıralaması ise şu şekilde oluştu;
Genç Erkekler
1-Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü
2-Çarşamba Belediyesi Spor Kulübü
3-Şişecam Çayırova Spor Kulübü

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2015, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4