Çin'de yaşayan Türk Öğretmen anlattı: Korona virüsü göz, kulak ve deriden bulaşıyor!

Çin'de yaşayan Türk öğretmen Burcu Öner, CNN Türk canlı yayınına bağlandı. Öner, bölgede yaşananları ve koronavirüs hakkında merak edilenleri anlattı, "Bir haftadır evden çıkmıyorum, korkudan kapı ve pencereleri açamıyoruz" diye konuştu.

Çin'de yaşayan Türk Öğretmen anlattı: Korona virüsü göz, kulak ve deriden bulaşıyor! ABONE OL

Çin'de yaşayan ve bu ülkeden dünyaya yayılan koronavirüsle ilgili bilgi veren Türk öğretmen Burcu Öner, Türkiye Büyükelçiliği'den tahliye konusunda bilgi beklediğini belirterek, "Tahliye haberinden sonra rahatladık bekliyoruz. Büyükelçilik 'hazırlanın' dedi ve bekliyorum. 7 gündür evden dışarı çıkmıyorum" ifadelerini kullandı.
Burcu Öner, tam bir haftadır evden dışarı çıkmadığını belirtti ve "Dün Konsolosluk bizimle iletişime geçti. Eşyalarımızı hazırladık ve beklemedeyiz. Ayın 23'ünden beri evde dışarı çıkmıyorum. Bir haftadır evdeyim. Bu virüs sadece hava yolu ve nefes yoluyla bulaşmıyor. Buradaki doktorların söylediğine göre, gözlerinizi gözlükle koruyun, kulaklarınızı kapatın, gözlerinizden ve kulaklarınızdan girebilir mikrop. Derinizden de geçebilir uyarılarından ötürü korkumuzdan camı, pencereyi açamıyoruz. 7 gündür evden dışarı çıkmıyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2020, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4