Çocukların gençlerin yasağı saat kaçta bitecek, hangi günler saatler dışarı çıkabilecek?

18 yaş altı ve 65 yaş sokağa çıkma yasağı uygulaması devam ediyor. Vatandaşlar belirli tarih ve saat aralığında dışarı çıkabiliyorlar.

Çocukların gençlerin yasağı saat kaçta bitecek, hangi günler saatler dışarı çıkabilecek?

0-18 yaş arasındaki kişilerin sokağa çıkma izni, bugün saat 14.00 itibarıyla başladı. Gençlerin izni saat 20.00’de son bulacak.  0-18 yaş aralığındaki çocuklar ve gençler 5 Haziran Cuma günü 14.00-20.00 saatleri arasında da yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilecek.
18 yaş altı sokağa çıkma izninin ne zaman olacağı ile ilgili geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında 0-18 yaş arası için sokağa çıkma yasağının devam ettiğini, sokağa çıkma izninin iki güne çıkarıldığını duyurdu. 18 yaş altı gençler ve çocuklar, İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelge kapsamında belirli saat aralıklarında kurallara uymak kaydıyla 3 Haziran Çarşamba ve 5 Haziran Cuma günlerinde dışarı çıkabilecek.
Ayrıca aileleriyle şehiriçi-şehirlerarası yolculuk yapabilecek, tatile veya yazlığa gidebilecekler. Ailesiyle birlikte tatile gidenler için otel alanı ev sayılacak.

Çocuk ve gençler, otel alanının içindeki tüm faaliyetlerden yararlanabilecek, denize girebilecek. Otel alanı dışındaki bölgeler ise yasak kapsamında olacak. Çarşamba-cuma günleri 14.00-20.00 saatleri arasında otel alanının dışına çıkabilecek, yürüme mesafeli bulunduğu şehirde gezebilecekler. Aynı kurallar ailesiyle birlikte yazlığa veya başka illere giden çocuk ve gençler için de geçerli olacak.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2020, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function set() on unknown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php:344 Stack trace: #0 {main} thrown in /home/gazetenolsun/public_html/index.php on line 344